| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

o intrebare pentru fete
Despre machiajbig grin obisnuitii sa va machiati sau va place sa fiti naturalebatting eyelashes
Machiajul scoate in evidenta trasaturile eu una fara a ma machia nu prea imi placebig grin am momente in care imi dau cu un fard si gata dar si momente in care ma machiez strident desi nu e prea bine.
Doamne ati vazut de exemplu Anahi eu nu stiam ca are pistrui e plinaa nemachiata arata oribil cred ca isi da cu mii de straturi de fond de ten laughing nici chiar asa...

Răspuns Câştigător
| MADALINAAAA a răspuns:

Obisnuiesc sa ma machiez...
cel mai des ma fac doar cu rimel si tus negru, si un fond de ten pudra... iar cateodata, cand e o zi mai speciala, folosesc tot tacamul. dar nu ma fac nici prea strident big grin Naturala, mai deloc nu stau. poate in weekend pe zi.sau in alte zile libere...

16 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu obişnuiesc să mă machiez. Dacă o fac, o fac foarte rar.

| annda a răspuns:

La mine un rimel e de ajuns si un glos. big grin

| Flav a răspuns:

Citez pe rpunct. Numai puneti artificial c-o sa deveniti dependenti de artifical.

| Mo a răspuns:

Prefer machiajul natural, adica tus, rimel si niste gloss transparent sau in nuante de roz slab!

| marsy a răspuns:

Dea. ma makiez. cand stau in casa. nu!

imi place sa ma makiez mai simplu...

doar tus. gloss.
sh uneori creion negru...

| spyceygirl a răspuns:

Eu nu ma machiez.imi place sa fiu naturala, foarte rar(foarte foarte)ma dau cu gloss dar mie imi place asa cum sunt naturala, vreau ca cineva sa se indragosteasca de mine asa naturala, fara machiaj pe fata, si am un motiv in plus pentru care nu ma machiez:nu am crezut atunci cand m-am indragostit de baiatul pe acre il iubesc si acum ca o sa ma placa(avand in vedere ca e mai mare decat mine cu 5 ani si jumatate), bine nu vreau sa relatez povestea pentru ca as devia de la subiect... te sfatuiesc sa nu o mai faci si tu, doar cu putin rimel si cu gloss, fara fond te ten(eu am citic intr- o revista k nu e chiar rau sa te dai cu el, dar sa fie scump, de firma, ca acelea pe acre le folosesc vedetele, make-up artistii, si k ne indrunma pe noi car enua vem posibilitatea sa ifm machiate de ei si sa folosim aceste produse sa le mai rarim).

| Monique_3125 a răspuns:

Eu, una nu ma machiez...rareori,imi dau cu creion negru, dar in rest, cu fond de ten, fard sau rimel? Nici gand!oh go on...La varsta noastra nu ar trebui sa ne purtam ca niste actrite, exemplu:Anahi...happy

| rox a răspuns:

Mai o fata cel mai bine isi scoate in evidenta trasaturile prin naturalete si punct.happy
Si de Anahi asta..nici nu vreau sa vorbesc.happy

| mikella a răspuns:

Eu una ma dau cu putin creion si cun putin fard pe la ochi si fff putin cu un strat subtire de ruj. dar fara creian dar la ochi nu ies din casa.

| parampam a răspuns:

Eu ma dau cu rimel, cateodata si cu fard sau creion in nuante pamantii.Cand am cosuri le astup cu fond de ten.Eu cred ca machiajul trebuie folosit doar pentru a-ti masca defectele si pentru a scoate in evidenta trasaturile mai frumoase.

| mariutza a răspuns:

Eu nu ma machiez... uneori ma dau cu dermatograf...in rest nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, ma machiez cat mai simplu, adica mascara+gloss. Daca am avut o noapte mai proasta, putin anticearcan nu strica.
Fond de ten foarte rar folosesc, eventual la vreo ocazie mai speciala.
Daca-s palida, imi dau si cu putin blush.
Si mie, fardul de pleope, verde si mov mai ales, imi scoate ochii verzi in evidenta. Dar nu-l folosesc la scoala sau in timpul zilei.Cum am zis, la un party, un majorat, o iesire in oras seara sau o nunta...merge.
Iti poti scoate calitatile in evidenta si fara sa exagerezi cu culorile happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pana la urma orice fata care se macheaza(ma refer care isi da cu fond de ten)are ceva de ascuns.......ca si anahi......ca daca ai avea un ten bun nu cred ca ti ai da cu fond de ten......asta e parerea mea...

| loundy a răspuns:

Nu stiam despre Anahibig grin. Cat despre intrebarea ta...eu una nu ma machez strident pentru nu vreau sa par un clovntongue. Acum depinde de tenul fiecaruia cred eu. Pentru ca daca ai o fata plina de cosuri sau alte imperfectiuni e normal sa vrei sa acoperi, nu?

| Drunkenhearts a răspuns:

Nu-ti plece cum arati nemachiata pentru ca te-ai obisnuit machiata. Un strat subtire de rimel ar fi ok, insa nu exagera(daca nu esti emolaughing))))

| CreatSa a răspuns:

Eu una nu ma machez.Imi place sa fiu naturala si imi sta bine oricum.Ma machez doar la ocazii.In rest ma dau cu fond de ten... uneori.happy