| BabyBoo a întrebat:

O sa prezint la balul bobocilor intr-o rochie lunga albastru inchis. Ce machiaj s-ar potrivi? Am par lung blond si tenul deschis. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Pisiquee a răspuns:

Buna! Depinde si de coafura. Daca ai o rochie si o coafura extravaganta lasa machiajul mai deoparte. Poti folosi nuante deschise, un crem poate.Depinde si de culoarea ochilor. Daca ai ochii albastrii poti folosi o nuanta deschisa de crem-bej.Iar in coltul exterior al ochilor poti folosi o nuanta de maro mai deschisa.Un ruj de nuanta deschisa de piersica s-ar potrivi de minune.La orice fel de ochi poti folosi machiajul "smokey eyes". Asta daca vei avea bucle ar fi superb.
Uite aici cum ai putea face machiajul Smokey Eyes : http://feminin.netul.ro/......-la-moda/. Sper ca ti-am fost de folos.
xoxo, Magdii ^^.

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

S-ar potrivi o pudră de pleoape albastru închis.
De asemenea poţi folosi o pudră de obraji să îţi faci şi tu nişte bujoriwinking
Pa, pa!

P.S: Distracţie plăcută la bal

| Anduciu a răspuns:

Un smokey cu albastru royal, poate si niste magenta in coltul interior(pentru contrast).

| oana1 a răspuns:

Arunca o privire aici http://lectiadestil.ro/......de-ocazie/