| anonim_4396 a întrebat:

Buna oameni buni! Am si eu doua intrebari: 1. Ce remediu sau masca naturala se foloseste pentru a scapa de cosuri si puncte negre? 2. Ce pot folosi sa scap de urme ramase de la cosuri stoarse?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Pentru punctele negre recomand un peeling abraziv făcut din mălai și zaț de cafea, iar pentru coșuri dezinfectarea acestora cu alcool medicinal și aplicarea unguentului de gălbenele pe zona interesată.
Acesta din urmă ajută la uscarea și eliminarea coșurilor.
Pentru urmele lăsate de stoarcerea coșurilor recomand tinctură de propolis.
Introduci un bețișor pentru curățarea urechilor în sticluța cu tinctură, și aplici pe acele semne.
Atât unguentul cât și tinctura se găsesc la plafar.
Baftă!

4 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Gasesti aici cateva articole cu sfaturi f utile despre acnee, puncte negre, lotiune din ceai verde pentru semne: http://www.frumusele.ro/Frumusete/Ingrijirea-Corpului

| Bessame a răspuns:

Pentru punctele negre e cam dificil dar iti pot recomanda un albus de ou amestecat cu zeama de lamaie aplicat pe fata 5 min! Si pentru urmele ramase tinctura de galbenele pui pe un disc demachiant si aplici in fiecare seara te poti curata dimineata!

| ianiella a răspuns:

Pentru puncte negre e important sa iti inchizi porii si pentru asta recomand o masca cu argila. Sau poti folosi si pentru cosi si puncte negre lotiuni tonice cu acid salicilic si cand si cand o masca cu iaurt si 2 aspirine pisate, dar sa o testezi in prealabil ca iti poate ataca fata. Cat despre urme, ei bine incearca sa iti exfoliezi fata si sa nu mai storci cosii si urmele vor disparea de la sine.

| onutsaa a răspuns:

Incearca niste malai amestecat cu putina miere de albina si maseazati fata.scoate punctele negre