| anonim_4396 a întrebat:

Pana acum m-am pensat eu singura si m-am cam "bagat" destul in sprancene dar de o luna mi le-am lasat sa creasca la loc ca sa ma duc la salon, dar mi-e cam frica. Doare? Pentru ca atunci cand ma fac singura nu ma prea doare. Si mi-e teama sa nu mi le faca urate. Astept raspunsuri!

9 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Nu doare, simti ca te pisca pentru ca penseaza foarte repede, te inteapa/gadila, ia-o cum vrei, ca sa nu te gandesti la durere insuportabila. Eu zic sa ti le mai lasi sa creasca ca lumea si fa-ti programare la salon, eventual ii spui cosmeticienei sa-ti faca un format cu creionul ca sa vezi cam cum ar arata sprancenele tale pensate, sa ai o idee cam cum ar arata. Nu te mai pensa tu ca mai rau faci, asa am facut si eu si inca astept sa creasca suficient cat sa-mi dea la salon forma pe care o doresc. Eu merg la salon din vara si ma pensez doar acolo si sunt multumita. Pa pa!

| Patrăţel a răspuns:

Doare,deoarece cea de la coafor nu o sa stea incet fiindca te doare pe tine.In orice caz, nu e dureros, simti ca te pisca.Nu ti le face urate.Imagineaza-ti putin ca a pensat o gramada de lume si si-a format o idee despre forma potrivita unui anumit tip de fata ( ovala, rotunda, etc). Nu te ingrijora, o sa fi multumita de rezultat! happy Ai grija doar sa mergi la o cosmeticiana buna, care sa se priceapa. Take care! happy

| BountyLoverXD a răspuns:

Pe mine una nu m-a durut absolut deloc, o fost 7 lei, si i-am explicat eu cum sa-mi fac (nu prea subtiri...), eu zic sa mergi ca merita big grin

| kx123 a răspuns:

Stai linistita, nu doare. Documenteaza-te si intreaba pe cineva care a mai fost, si pune-l sa iti recomande un salon bun din orasul tau.

| elysi a răspuns:

Da, la salon e destul de dureros...mai ales prima data. Insa merita sa induri pentru ca ies mult mai reusite decat daca ti le faci tu.

| alexandraFdh a răspuns:

La salon nu doare mai rau decat doare cant te faci tu pentru ca si tu t-i le tragi si doamnele de la salon ar sa faca acelasi lucru si in orice caz se vor face mult mai frumoase decat ti-le-ai facut tu ...sunt specialiste cele de la salon...

| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Buna. eu am fost prima data la salon nu a fost dureros dar e ok prima data doare putin adica pisca la asta ma refeream iar dupa un timp cand iti cresc te pensezi singura in locurile unde cresc si in primul rand nu te duce acum mai asteapta macar o luna sa iti creasca calumea ca daca nu vor iesi naspa a patit cineva si bleah si pune-i exact cum vrei sa ti le penseze happy

| Alix17 a răspuns:

Doare putin dar nu chiar asa de tare cat sa te speriihappyEu te sfatuiesc sa gasesti pe cineva care sa-ti recomande un salon bun si sa mergi acolo pentru ca nu ai nimic de pierdut.happySi mie mi-a fost teama prima data, dar apoi mi-am dat seama ca nu e ceva chiar asa de dureros. Sper ca ti-am mai alungat din teama cu raspunsul meu.happy

| DreamComeTrue a răspuns:

Buna! Iti pot spune din proprie experienta ca nu doare foarte tare, si nu o sa ti le faca urate pentru ca tu, evident o sa spui ce forma doresti.Si nu dureaza foarte muult, 20-30 de minute ...depinde cat de rapid te penseaza. Sper ca te-am ajutat!happy