| CiocolataCalda a întrebat:

Pe 21 august am o nunta, sunt domnisoara de onoare si nu am idee cu ce rochie am sa ma imbrac seara. Ma puteti ajuta cu poze si modele, dar LUNGI? De asemenea si cum as putea sa-mi fac si parul. Multumesc! ( Funda pentru cele mai frumoase si deosebite modele)

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

21 august a trecut demult. Sau e 21 august, anul viitor? In cazul asta, ce-i asa mare graba?

| darrio2007 a răspuns:

21 August? A trecut demult. Daca e la anul, ai tot timpul.

| Enki a răspuns:

Cauta pe site-uri din astea cu fashion.nu de mult a mai vrut cineva la fel.chiar va chinuiti atata sa aratati bine.mergeti la un coafor faceti-va parul si apoi alegeti-va o rochie eleganta

| CiocolataCalda explică (pentru Enki):

Imi fac rochia la croitor. vreau sa fie ceva deosebit. si ma duc la coafor. si ce-i zic persoanei respective? sa-mi faca parul: cum? mi-ai fost de mare ajutor. -.-

| Prietenoasa a răspuns:

Cuafura prima data poti sa ii spun sa iti faca un coc sus si cateva suvite lasate afara ondulate sau parul desfacut facut carlionti sau drept. Rochia poti sa ii zici croitorului sa fie aurie sau argintie sunt frumoase culorile. Spune sa iti faca rochia pana la genunchi [de la genunchi in jos e decenta]. La talie sa puna o panglica in partea de sa nu aiba maneci nici sa nu fie sustinuta, in partea de sus a panglici sa fie stramta sa stea pe corp si sa nu puna nimic. In partea de jos sa puna un voal de dantela dupa culoarea rochiei. Iti doresc multa distractie si sa fi foarte frumoasa si daca ti-am fost de ajutor imi dai funda daca nu asta e.