| anonim_4396 a întrebat:

Pentru banchet (de clasa a 8-a) am o rochie roz, dar un roz ff deschis, si cred ca o sa-mi iau o pereche de pantofi cu toc negri. Oare merg si balerini? thinking Si cum sa imi fac parul? Eu ma gandeam sa il fac bucle mari dar cred ca toata lumea o sa-l aiba ondulat. Alte idei?
Nu am parul foarte lung, e cam... pana la capatul omoplatilor, Intelegeti voi? laughing Si e saten.

8 răspunsuri:
| PandaisHere a răspuns:

Nu are nici o catarama sau ceva rochia si a mea este un roz nud cu o centura neagra si am sandalute cu toc negre si plic negru iar coafura incearca:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| BeibiiQutz a răspuns:

Buna! Pai poti sa-ti iei platforme ca merg super cu rochita roz ...si parul ti-l indrepti, iti prinzi bretonu cu o fundita, iti lasi 2 suvite scoase si restul parului ti-l prinzi intr-un coc sa stii ca se vede super dar fundita sa fie neagra ca sa mearga cu pantofi.

| stefanutza27 a răspuns:

Eu optez pentru pantofii cu toc negru pentru ca la astfel de petreceri trebuie sa fi speciala, nu obisnuitii balerini. Poti sa accentuezi culoarea tocului cu o blanita (din aceea mica, ca un bolero, nu mari si exagerate cum am mai vazut) neagra. Daca zici ca crezi ca toata lumea o sa si-l faca ondulat eu zic sa fi mai originala: fa-ti o funda din par sau sa ti-l faci ondulat (dar ai grija sa fie buclele acelea fine, nu coafura aceea care se aseamana cu stilul afro) si o palarie cu acea plasa peste fata (nu imi mai amintesc cum se numesc. Preferabil ca palaria sa fie tot neagra. Iti sugerez sa nu exagerezi cu accesoriile: doar niste cercei roz micuti si un inel XL. Mult noroc!

| NiallsFutureWife a răspuns:

Nu prea merg pantofi negrii

Daca ai rochia roz ff deschis ru zic sa iti iei niste pantofi cu toc roz simpli fara funde sau sclipici

sau pantofi crem cu top ar fi super

Si parul...

Ca sa fi eleganta ai putea sa iti faci un coc daca ai parul lung si dreptsi sa porti niste cercei micuti si finuti (sa nu pui pe cap bentita )

Daca parul tau e scurt lasa-l desfacut Dal pe spate si pune o bentita finuta fara sclipici sau fundite, ceva simplu cu un model frumos sau poate roz fara nimic altceva pe ea

Sau il poti incretii usor dar nu bucle

Sper ca ti0am fost de ajutor

Funda?

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Mai bine ai purta niste sandalute cu toc, acum depinde si de cat de eleganta e rochia...
Ati putea sa-ti faci parul in genul acesta:
http://ftw--design.blogspot.com/2010/12/par-la-blair-waldorf.html

| JadeT a răspuns:

Http://hi5.com/......erAlbum.do intrat aici.sunt poze de la banchetul meu.vezi daca iti place vreo coafura:P

si da merg si balerini si pantofi negri rochita roz

| DeeDee_9897 a răspuns:

Oo doamne:Oeu am la fel o rochie roz deschis si vroiam sa iau sandale cu toc pentru ca mi se par cele mai potrivite.si eu vreau sa mi-l fac bucle chiar daca multe o sal aiba la fel.il poti indrepta si prinde lasandu-ti cateva suvite afara.sau da pe youtube la cute hairstyles hair.sunt multe modele acolo

| iandreea a răspuns:

Cel mai bine ar merge niste sandale. Avand in vedere ca esti in clasa a 8-a, merg si balerini, daca sunt de ocazie. Dar daca te decizi pentru tocuri, ai grija sa nu fie prea inalte, eventual ia-ti si ceva comod la tine... vei dansa si o sa te doara picioarele de la tocuri dupa 2-3 ore.