| TestoasaRoz a întrebat:

In august trebuie sa merg la o nunta si nu stiu cum sa imi fac parul. Am o rochie gen cleopatra pana la genunchi alba cu niste bijuterii la gat si in talie (de la rochie) si pantofi negri simplii cu toc. mediu. Dresuri negre subtiri cu niste buline albe. Credeti ca merg impreuna? Si in legatura cu parul...il am lung (pana la umeri in fata si in spate putin mai lung), saten, ondulat si umflat (pufos). Mama zice ca nu e o idee buna sa mi-l las despletit pentru ca se va strica pana seara. Aveti niste idei?winking Multumesc frumos >big grin

7 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Eu zic sa iti cauti un coc sau o coafura in stil roman, sau egiptean alea merg cel mai bine la o rochie de genul, iar incalta mintea poate sa fie cu toc sau fara dar in acelasi stil si dresurile sa fie simple, cred ca e rochita destul de incarcata si nu mai are rost sa iti ei dresuri cu bulinute

| PinkPanther a răspuns:

Daca vrei sa te schimbi, mai bine iti ei de la inceput niste sandalute tip roman fara toc asa scapi de un stres si nu mai e nevoie sa te schimbi

| Love96_3971 a răspuns:

Fa-ti bucle si prinde-le la baza intr-un coc, tapeaza-l in crestet si lasa-ti cateva bucle libere in fata happy

| TestoasaRoz explică:

Ma gandeam ca seara sa ma schimb in conversi pentru ca nu pot dansa pe tocuri

| mititicabombonica a răspuns:

In legatura cu hainele nu ma pricep dar o sa iti spun ce fac eu pentru ca eu am parul exact ca al tau du-te la coafor(de preferat la unul in care ai mai fost sau unde stie mama ta ca e un coafor bun o intrebi cum ti-ar sta bine si ce pote sa faca cu parul tau care s se asorteze cu imbracamintea si s tina mult asa am facut eu anul trecut cand am fost domnisoara de onoare acum m-am tuns si nu mai am acelasi par.dar am fost frumoasa.

sfat; s cunosti frizerita