| PTROApetition a întrebat:

Buna happy. Se apropie banchetul si vreau sa fiu cat de cat bronzata. Deoarece vremea nu e pentru. bronz am doar doua optiuni: sa merg la solar sau sa ma dau cu produse autobronzante. Care optiune este mai de "calitate"? Am auzit ca de la lotiuni, o fata la fel care a folosit pentru banchet, cum a transpirat i-au aparut pete si s-a vazut naspa. Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Eu sunt contra solarului, bronzul nu se va vedea la o prima sedinta e nevoie de minim 5, iar aceste sedinte nu sunt tocmai accesibile oricarui buzunar,plus ca pe urma va veni caldura,pielea va fi expusa din nou la ardere si risti sa faci cancer de piele, asa ca incearca crema autobronzanta Summer Budy de la Garnier pentru corp, iar pentru fata Summer Glow de la Dove.

| Baby a răspuns:

Bronzare organica! si eu o sa ma duc pentru banchetul de la sf de an. e cel mai bine asa, nu iesi cu pete si rezultatele sunt vizibile de la prima sedinta. adica nu iti trebuie mai multe, decat daca vrei sa mentii bronzuhappy

| astamicuta a răspuns:

Daca ai pielea f alba (cum am si eu) s-ar putea sa te inrosesti dupa ce mergi la solar. deci daca alegi varianta asta trebuie sa te hotarasti cat mai repede sa nu risti sa apari rosie la banchet big grin

| anonima16 a răspuns:

Eu ti-as recomanda o sedinta la solar happy desi nu este asa sanatoasa pentru pielea corpului tau dar macar vei fi sigura ca nu vei ramane cu pete. :*

| iulik1994 a răspuns:

Crede'ma ca nu ai nevoie de bronz.esti ok asa cum esti.la o distractie conteaza mai mult imbracamintea decat culoarea pielii.asa ca imbraca-te elegant, si apropo...incearca sa te simti bine in pielea ta.winking

| popescu_9120 a răspuns:

Nu faci cancer de piele daca faci 5 sedinte de solar si apoi te expui la soare.chiar nu risti deloc! si parerea mea e ca e destul de accesibil.eu dau pe o sedinta de 8 minute 10 lei iar pe una de 20 de minute 24 de lei

| AntoniaFollowill a răspuns:

Mergi la solar. ambele iti afecteaza pielea, dar cremele de calitate sunt scumpe si nu te bronzezi f vizibil sau uniform.
Dar daca mergi la solar fa mai multe sedinte, prima sa fie de 5 min, pana la max 30(ultima).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa ma bronzez putin. :( Cu crema autobronzanta te bronzezi rapid (si uniform daca stii sa o aplici corect). Daca vrei citeste mai multe pe blogul meu http://www.girl-care.blogspot.com/ ( am un post despre creme autobronzante). Insa nu ti le recomand deoarece cand transpiri si va curge apa de pe tine de la dans, vor aparea pete si iti vei manji si rochitza.La solar sa nu te duci niciodata, oricat de disperata ai fi, deoarece el favorizeaza aparitia cancerului de piele (plus ca iti vor aparea alunite peste tot). Gandeste-te :cand te duci la solar te expui razelor UV, de care vrei sa te feresti tot timpul cand mergi pe strada in soare. Ti-ai face un rau singura. Mai bine te duci undeva, la tara sau unde vrei tu, sa te bronzezi la soare (intre orele 9- 11 maxim 12). Este destul de cald afara :). Succes!