| AleAlexandra17439 a întrebat:

Acum câteva luni m-am tăiat pa mana(cu un ac).Si mi-au rămas niște semne albe.Mentionez ca sunt pe o suprafața de aproximativ 14 cm.Nu sunt adânci.Nu au sângerat decât la început dar nu mult.
Ce pot sa fac?
Va rog dacă știți să-mi Răspundeți!

Răspuns Câştigător
| anonimadepetpu a răspuns:

Pai in cazul in care nu le-ai dezinfectat poti sa le dezinfectezi cu putin alcool sanitar.

Despre acele "urme " vor disparea in scurt time, nu trebuie sa te panichezi. Urmele acelea sunt semne ca rana se vindeca. Acele urme albe au aparut Pentru ca rana de la suprafata pielii este vindecata complet iar ma adanc in piele nu s-a vindeca complete inca. Dar nu ye speria vor disparea curand

Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vor dispare.Se vor accentua la vara daca te duci la plaja si te bronzezi.Am si eu o zgarietura din copilarie si tot se vede, mai ales vara.Si sunt cativa ani bunisori de cand o am.

| KillaNoFilla a răspuns:

O sa dispara cu timpul.

| MarcelineSykes a răspuns:

Au ramas linii albe, acestea nu dispar, deoarece epiderma a fost taiata. Daca au ramas linile albe, inseamna ca s-a regenerat, dar vor ramane ca niste cicatrici.

| AleAlexandra17439 explică:

Dar cu frucidin crema pot sa m-a dau?