| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, TPU. Am 1, 50 si de cativa ani port numai tocuri. De curand mi-am dat seama ca afecteaza si as vrea sa renunt la ele, dar nu stiu cu ce sa le inlocuiesc in anotimpul primavara. Tenesii si adidasii nu ma atrag, nu ma simt bine incaltata, nu sunt de mine, fiindca pur si simplu nu ma simt eu in ei si ma deranjeaza si inaltimea persoanelor din jur fiind pe o talpa mai joasa. De obicei primavara port botine cu toc. Cu ce pot inlocui tocurile primavara? Nu balerini ca nu mi se par potriviti vremii de afara si am citit ca nici acestia nu sunt sanatosi. In celelalte anotimpuri am gasit.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cele m ai frumoase si elegante ramin tocurile, dar redu inaltimeaadica nu purta zilnic tocuri de 10, 12 cm, sau platforme, poarta si un toc de 8 cm de 5, sa nu obosesti coloana si picioarele, nu te dor tălpile de la tocuri? ce inaltime au tocurile? ce vârsta ai? mersi, nu uita după o zi pe tocuri fa ti masaj singura la picioare(talpi) o seara bună, si Felicitari! esti printre putinele fete care poartă toc, toate caută pantofi sport cu talpă joasă. Nu renunta la tocuri.

| Violleta2022 a răspuns:

In nici un caz incaltaminte fara toc sau fara platforma, tocmai pentru ca ai deja modificat secul piciorului si nu este normal sa porti incaltaminte plata! Poarta incaltaminte cu platforma si cu toc mai gros, de cativa centimetri!

| Blossom03 a răspuns:

Poți încerca sandalele cu talpă ortopedică, sau mă rog. orice are talpă ortopedică si totuși poate îți plac tenișii care au talpa mai lată.Eu am 1, 60 și port teniși cu talpa de 4 cm.Sau există pantofi de tipul oxford, super drăguți și eleganți dacă te caracterizează tipul ăsta.

| catalina2016 a răspuns:

Incearca incaltaminte cu talpa ortopedica, sandale sau pantofi Oxford.