| spaikizz a întrebat:

Buna si salut! As vrea ca anul viitor de scoala sa imi schimb garderoba si ma apuc de pe acum. Ce stiti ca se mai poarta toamna si iarna asta in materie de haine:geti, bluze, pantaloni, manusi, lenjerie intima; incaltaminte, caciulite, fularuri, genti sau ma rog genti de scoala, mari pentru ca am multe caiete si manuale; ce tunsori se poarta avand in vedere ca eu am fata ovala si parul mediu, ce suvite imi recomandati la parul brunet, ce culori de haine se poarta, ce modele la unghii? As vrea sa stiu ce culori se poarta la unghii si voi ce oje folositi, pentru ca eu am dat numai de oje de proasta calitate sau lacuri de unghii... Multumesc anticipat! Celui mai bun raspuns dau fundita!

4 răspunsuri:
| aleexya a răspuns:

Buna!

Te ajut cu mare placere:X
Deci toamna si iarna se poarta dupa cum stii haine mai grosute dar intracelasi timp dragute si comfortavbile
Parul
Deci: Parul: dupa cum ai zis vrei sa iti faci suvite. iti recomand la parul brunet (sunt bruneta si eu) sa iti faci suvite rosii sau roz sunt cele mai la moda. Daca nu iti plac culorile acostea sa scrii ca poti combina albastru cu grii sa iti faci si asta se poarta. iar ceva mai Original daca vrei ai putea incerca la parul brunet sa iti faci varfurile ca din flacara adica incepi cu rosu dupa aia cu portocaliu si dupa aia cu galben :X

va iesii de minuune ai sa vezi.
Anul acesta se poarta bretonul intr-o parte acolo poti adauga o shuvitza pe culoarea sau modelul pe care til alegi de mai sus
Am terminat cu parul.
UNGHIILE
Ai unghii mari?
Late?
Ovale?
Mici?
nu conteaza acum se poarta daca intelegi ce vreau sa zic medii adica nici prea marii dar nici taiate pana in carne(sa nu exagerz, am vazut la niste fete de mi s-a facut scarba)
Revenind deci medii si acum culoriile. pai la culori nu stiu ce saiti spun.se poarta aproape orice la unghii. este vorba despre haine
daca sa zicem ai un top roz si niste blugi negrii si niste accesorii roz. atunci faci unchiile rozz.in general unghiile se fac dupa accesorii.
iar peste culoare poti aplica floricele sua inimioare. iar daca ai auzit "Manichiura fransuziasca" aia merge la oricee. ABSOLUT ORICE.
Ojele de la Avon sau Metropolitan sunt cele mia bune
Bun am terminat si cu unchiile acum cu imbracamintea
IMBRACAMINTEA
Se poarta rozul in exces si movul.
Albastrul si griul
Griul cu rozul merge foarte bine
pai pentru iarna o ghecuta neagra peste fund si chizme poti lua 2 perechii maro si negre cele maroo sa fie lungi si cele negre scurte
O sa vezi de ce.
pentru ca
trebuie sa iti iei Fusta mini de blugi chiorapi negrii strantii sau iegari su chizme si un top apoi cheaca merge de minune la cumparaturi petrecere sau plimbari.

la scoala.(daca nu aveti uniforme)
la fel fusta de blugi si cum tziam zis.deci is multe alte feluri de imbracaminte si e prea mult de scris.
alegeti cele mai multe pe roz mov albastru negru maro si gri hainele.astea se poarta acum si se vor purta.
si cel mai important fulare si esarfe colorate cat ii lumea sa i fiecare culoare daca se poate pentru ca is ieftine.
gentile de scoala ot fii negre sau roz( se poarta in general)

In fine :X

Sunt multe de zis!

Daca ti-a placut mesajul meu da`mi te rog fumdita:X
Auuu ce ma doare manaa

| aleexya a răspuns:

Mie mis e pare ca am raspus cel mai multtt
fundita te rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru haine intra pe site. urile caselor de moda nu asculta ce spun altii big grin.si de acolo iti alegi tu ce vrei

| mariacristina_2657 a răspuns:

Se poarta foarte mult nuantele de bej, rosul, griul, in niciun caz rozul.
iese prea tare in evidenta si te face sa pari ieftina.
poti sa te incalti in niste bocanci, ugguri. sa porti niste fuste mai groase, pulovere cu nasturi, tricouri cu desene:d