| anonima4552 a întrebat:

Buna. Stie cineva ceva crema sau sapun, ce pot folosi pentru fata mea?(zilnic)

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand sapunul DOVE sau orice sapun pentru bebelusi, fiindca sunt sapunuri cu PH alcalin, care nu irita si sunt excelente pentru spalatul fetei.

| anonima4552 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc

| dullcat a răspuns (pentru anonima4552):

Nu folosi niciun Dove sau sapun care contine Sodium Laureth Sulfate plus alte ingrediente,, benefice''.Ai grija de sfaturile cui asculti pe aici, pentru ca prea putine sapunuri sunt dedicate tenului, majoritatea sunt facute pentru corp si nu au ce cauta pe fata, avand un ph prea ridicat.Nu spun eu astea din burta, ci chimistii si medicii dermatologi! De citit cu atentie, caci o piele normala, sanatoasa are un ph usor acid, in niciun caz alcalin! https://altermed.md/articole/118-ph-ul-pielii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare ten e diferit și pentru fiecare ten alt săpun da rezultate mai bune sau nu

| dullcat a răspuns:

Ce tip de ten ai? Trebuie sa folosesti produse in functie de acesta, nu recomandari random.

| anonima4552 explică (pentru dullcat):

Am tenul combinat. adica la nas, frunte si barbie mai uleios si restul fetei uscat

| dullcat a răspuns (pentru anonima4552):

Atunci cauta produse de curatare pentru tex mixt.

| Miruna333 a răspuns:

Gel de curatare
Crema hidratanta
Sapun doar daca este de fata, nu de maini cum folosesc altii

| anonima4552 explică (pentru Miruna333):

Exemplu daca ai putea? gen firma

| Miruna333 a răspuns (pentru anonima4552):

Cel mai bine un control dermatologic sa iti recomande produsele pentru tenul tau
Eu sunt foarte multumita de Kiehl's si Paula's Choice