| SelenaDesire a întrebat:

Stiti care este temperatura cea mai potrivita la care ar trebui sa fie pastrata o crema? De piele, de epilat, alifie, orice... Pentru ca mie mi se pare ca dupa vreo 3-4 zile crema mea s-a facut mai apoasa. Ori mi se pare mie (ceea ce nu cred) ori chiar nu a fost temperatura una corespunzatoare. Oare ar trebui s-o tin in frigider?

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

In general in jur de 25 de grade, si sa fie ferite de soare si umezeala.
Daca zici ca s-a facut apoasa mai bine n-o mai folosi sa nu faci vre+o reactie adversa.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, este foarte bine sa tii toate aceste produse in frigider thumbs up (vorbesc serios!). day dreaming

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Uită-te la ce scrie pe ea, mereu la produsele de genul se precizează temperatura, dar în general la temperatura camerei.

| HardcoreCountry a răspuns:

Eu le tin la temperatura camerei. Depinde si ce fel de crema e, dar nu cred ca frigiderul ar fi cel mai potrivit loc pentru a tine o crema.