| AlupeiLarisaAndreeaDF a întrebat:

Stiti cumva o metoda/un tutorial pentru a avea un par cret, cam cum e in aceasta poza?

http://www.cuded.com/wp-content/uploads/2014/03/curlyhai r.jpg
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Ai nevoie de bigudiuri muuulte și subțiri, iei șuvițe cât mai mici de păr și le înfășori strâns pe bigudiuri. Șuvițele să fie pulverizate cu apă (să le umezești ușor, nu să le uzi) și mai apoi date cu niște spumă înainte să le pui pe bigudiuri. După ce ai terminat, usucă bine părul cu foehnul și apoi mai ține vreo oră bigudiurile. După asta, desfă-le ușor, unul câte unul. Verifică bine să nu rămâi cu bigudiuri în păr laughing) (eu am pățit-o). După asta dă-ți și cu un pic de fixativ.
Acum depinde de părul tău dacă va sta exact așa, pentru că unele tipuri de păr nu rezistă mult după ce sunt "crețofonate" și se lasă repede. Plus că dacă e foarte lung e posibil să fie greu și să tragă în jos. Oricum, tu încearcă și vei vedea ce iese happy Spor!

| Tiffiiia a răspuns:

Buna happy
Eu am reusit sa il fac asa...ai nevoie de bigudiuri micute si de multa rabdare.
succes, sper sa reusesti... happy