| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreo metoda in care sa-mi fac parul asa: http://www.blogfierbinte.ro/wp-content/uploads/2011/09/p ar-cret-5.jpg?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Iti faci parul pe,, moate", cum faceau si mamele noastra in tinerete. Seara, cu parul putin umezit dupa baie, il imparti in multe suvite. Apoi, o ata mai lata o invelesti in ziar si prinzi suvita si o rasucesti spre scalp.Procedezi asa cu totul parul, iti pui o caciulita si o scoti dimineata, impreuna cu moatele. Rezultatul este garantata, daca procedezi bine! Mai multe aici: http://www.sigina.ro/2010/02/onduleaza-ti-parul-idei-pentru-acasa/

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Bigudiuri
ondulator
permanent
ce bine ca eu ma scol cu parul asa si nu-i fac nimic big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da stiu! insa daca vrei sa iti iese bine trebuie sa fii atenta la detaliihappy
1. spala-ti parul cu samponul care il folosesti mereu dupa care trateaza-l cu balsam (sau masca)
2.cu un prosop usuca-l foarte putin
3. piaptana-l, ca sa fie foarte descalcit bine (vei vedea de ce)
4.impleteste-l (roaga pe cineva) in codite mici
5.dormi o noapte cu el asa (stai cu el cam o zi si jumatate daca poti sau mai mult)
6.despleteste-l
7.fixeaza coafura cu un fixativ bun si nu il pieptana decat daca este nevoie (cam imposibil) cu un pieptene rarhappy dar de preferat nu il pieptana1
Vei avea o coafura frumoasa cu stilhappy

| Kitty3 a răspuns:

Trebuie sa il ai natural asa. scuzee. asa il am eu si il indrept mereuu straight face

| Catrinn a răspuns (pentru Kitty3):

Parul meu este cret, dar nu ca in acea poza! Oricum multumesc tuturor pentru raspunsuri :*

| anonim_4396 explică (pentru Catrinn):

Cu placere!happy dar incearca metoda meawinking e la sigur

| Catrinn a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, am sa incerc si metoda ta, OneLove200!