| SweetRamo a întrebat:

Adresez această întrebare fetelor însă şi băieţii sunt bine-veniţi să răspundă dacă mă pot ajuta. Acum 2-3 luni m-am tuns în scări şi părul mi-a fost filat cam mult ( cam cu 3 cm deasupra cefii ). Nu credeam că voi arăta chiar aşa cu această frizură iar rezultatul m-a cam luat pe nepregătite. Părul îmi iese de multe ori din coadă iar la şcoală trebuie să avem părul prins. Uneori prinde prea mult volum şi mă deranjează foarte mult. Cum aş putea să îl fac să crească mai repede? Cam în vară aş vrea să îl am măcar până la umeri... Dacă aveţi câteva sfaturi vă rog să mă ajutaţi. Şi dacă tot am pus o întrebare v-aş mai ruga ceva. Aş vrea să îmi fac părul mult mai des, strălucitor şi moale, în acelaşi timp să îl pot deschide măcar puţin la culoare ( precizez că părul îmi este de un şaten-deschis ). Acum v-aş ruga să mă scuzaţi deoarece am cerut cam multe lucruri şi vă mulţumesc tuturor care sunteţi bine-dispuşi să mă ajutaţi.
Vă mulţumesc anticipat, o seară bună vă doresc!

Răspuns Câştigător
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna, SweetRamo!
1. Uleiul de ricin e foarte bun, rezultatele se vad in doar 1-2 luni!
2.Iar daca vrei sa il deschizi la culoare:
http://www.divahair.ro/......ea_parului
3.Stralucitor si moale? Hmmn. Balsamul de par de laJoico este incredibil de bun!
Noapte buna!

| SweetRamo explică (pentru NesquikDuoSpecial):

Îţi mulţumesc foarte mult! Primeşti o fundă mare şi portocalie pentru un răspuns bun şi folositor, baftă în continuare şi cât mai multe funde ^^.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste un sampon pentru cresterea parului sau ulei de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Foloseşte uleiul de ricin, stimulează creşterea părului.
Te pup!

| strutioana a răspuns:

Incearca de la farmec tratament pentru par cu petroleum are ulei de ricin vitamina a si petroleum toate bune pentru cresterea parului...eu o folosesc ma declar multumita