| Harlow a întrebat:

am fost sa ma bronzez si m-am cam ars. si acum mi se cojeste bronzul ala... cum sa fac sa se duca, cu ce sa dau, ce sa-i fac? arata urat, pe spate arata de parca am pete de la ficat. damn waiting

1 răspuns:
| LaviChu a răspuns:

Nu te scarpina cand te mananca si nu iti da tu jos pielea ca mai rau faci laughing (risti ca dupa sa ramai cu pete inestetice). Hidrateaza-ti pielea (bea multa apa, fa dus macar o data pe zi, cu apa rece, cat suporti tu de rece). Fereste-te de soare si incearca sa te ungi cu creme hidratante pe zonele arse sau cu iaurt happy Nu te vor ajuta sa iti decojesti mai repede pielea dar sa te hidratezi si implicit sa se vindece mai repede arsurile. Sie u am avut vara asta laughing intr-o saptamana s-au dus. (pe spate)