| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa ma bronzez fara sa se duca bronzul asa de repede si fara sa ma inrosesc.
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Asta depinde si de culoarea pigmentului pielii, daca esti alba ca branza, cu siguranta te vei inrosi si mai apoi te vei bronza, daca ai pielea mai creola bronzul se va prinde de tine fara nici o problema.Important este sa folosesti o crema protectoare de soare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se duce bronzul repede inseamna ca ti-ai ars pielea prea rau si te cojesti...cat despre inrosirea pielii cum a spus si "mlm" depinde de piele, eu sunt bruneta si ma bronzez fara sa ma inrosesc.
Tot ce poti face este sa folosesti in primele zile de expunere o crema cu factor mare protectie UV (20-30) si apoi una cu factorul de protectie mai mic (5-15) depinde de pielea ta.cu cat esti mai alba cu atat mai mare trebuie sa fie factorul de protectie. Sa nu uiti de fata, gat. urechi, si pe ele trebuie sa le protejezi happy
Sa nu uiti de asemenea ca nu trebuie sa te expui la soare intre orele 12-16 (risc de insolatie si arsuri ale pielii).
Dupa ce ai capatat cat de cat un bronz ok poti folosi lotiune de dupa plaja cu actiune de accelerare a bronzului (pentru un bronz mai frumos si o piele racorita) happy
Sa nu uiti sa te hidratezi cu creme hidratante, cu apa multa si fructe multe pentru regenerarea pielii.