| Melissa_7617 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. eu sunt saten nu foarte deschis. si nu am parul cine stie ce bogat sau fir gros. e normal. si asi dori sa fiu roscata, asa ca vopsea si nuantator nu vreau sa folosesc( nu vreau sa-mi dauneze) si nu stiu daca ati auzit dar la farmacie exista tinctura de rosiori. daca ati folosit sau ceva. vreau sa stiu daca dauneaza parului si daca imi ramane parul patat dupa mersi.

3 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

Dar nuantatorul nu dauneaza daca-l folosesti o data, ba chiar iti confera stralucire parului. Link : http://www.papillon.ro/nuante.asp?ID=6&ID_detaliu=3

Daca totusi vrei sa apelezi la natura, poti sa folosesti infuzie de frunze de nuci (dupa ce l-ai samponat si clatit bine). Umpli o oala (n-o lua pe cea mai buna din casa pentru ca infuzia pateaza) cu frunze de nuci, apoi cu apa cat sa le acopere. Cu cat e mai concentrata, cu atat mai bine. Trebuie totusi sa faci asta destul de des pentru a se observa diferenta. De tinctura de rosiori nu stiu insa :(

| Abcdefg123 a răspuns:

Vara trecută mi-am decolorat cu pudră şi apă oxigenată câteva şuviţe şi le-am făcut roz. Cum? Cu castelanie, e o solutie pe care o iei de la Farmacie, 3 lei.
Dar, la câteva spălări se ia, pentru a-mi ţine mai mult, am folosit o placă de păr pe fiecare şuviţă pentru a se impregna culoarea mai bine.

| Vypera_4579 a răspuns:

Nu te vopsi faci o mare greseala, parul tau e frumos asa cum il ai acu,. foloseste doar cateva tratamente pentru par recomandate de specialisti si tine de el, se poarta naturaletea.Mie acum imi pare rau ca mi-am vopsit parul pentru ca'mi cade si nu mai e asa de lucios.