Întrebare recomandată | rapgirl123 a întrebat:

Hei. De curand am decis sa ma fac roscata si nu stiu ce vopsea sa folosesc. Cu amoniac sau fara? Voi ce produse ati folosit si v-au mers? Si inca ceva. Parul meu este saten inchis si este cret. Vopseaua poate afecta structura parului? Adica sa nu mai poata fi cret? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Si eu m-am vopsit si sincer nu mi-a afectat deloc parul, ba chiar din contra imi place mai mult acum.
Daca vrei sa te vopsesti, iti recomand o vopsea uimitoare si foarte accesibila: Aroma Color. O sa ramai fara culoare doar cu ajutorul foarfecii, deci rezista! eu sunt vopsita, tot roscat, de vreo 3-4 luni, si daca ma crezi culoarea pe care o am si acum e la fel ca in prima zi dupa ce m-am vopsit, crede-ma! Incearc-o!

| rapgirl123 explică (pentru Uza):

Si cat costa?

| rapgirl123 explică (pentru Uza):

Si inca ceva e cu amoniac sau fara?

| Uza a răspuns (pentru rapgirl123):

Eu am gasit-o cu 7 lei/cutia.
Are amoniac, dar mie una nu mi-a deteriorat deloc parul.

5 răspunsuri:
| SweetAl3x a răspuns:

Eu cunosc cateva cazuri in care parul cret si-a pierdut forma de la vopsea si a devenit ca un stuf tongue
Cred ca e mai bine sa eviti vopseaua puternica, amoniacul, decolorantul, etc *(asta daca te faci singura acasa)

| teo6dia4c99 a răspuns:

Alege vopsea fara amoniac, nu iti va distruge parul atat de tare. Nu cred ca iti va strica forma, cred ca va ramane cret; nu am auzit de asa ceva.