| flooo_1769 a întrebat:

am o intrebare. as vrea sa ma vopsesc blond-aramiu. mentionez ca parul meu este saten. stiu ca pentru a ajunge la culoarea dorita trebuie sa ma decolorez, dar nu as vrea sa fac asta. am firul parului subtire si de aceea imi este frica sa nu-l ard. as putea ajunge la culoarea pe care mi-o doresc fara decolorare? ce sfaturi imi dati? va multumesc

2 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Daca te faci la un salon bun, nu te arzi. Sunt o multime de chestii, de la balsam la masti de par speciale pentru decolorat pe care ti le pun. Daca vrei asa o trecere trebuie decolorat intai.
Oricum, te costa destul de mult prima oara, daca e un salon cu pretentii.

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Daca iti permiti, iti recomand sa te duci la coafor. Ele iti vor face parul exact cum vrei, in special ca blondul este mai pretentios.
Daca nu, cumpara-ti vopsea de la L`oreal Preference si alege-ti nuanta din catalog. L`oreal este o vopsea buna. http://www.lorealparis.ro/......endre.aspx
Si mai poti folosi cu incredere produsele de la Wella.
Daca nu il decolorezi, nu il vei arde, partea proasta este ca s-ar putea sa nu-ti iasa din prima ceea ce vrei, dar este un prim pas: iti mai deschide parul. Din a doua incercare o sa-ti iasa.
Succes!