| Silviu0101 a întrebat:

Probabil ca fetele stiu mai bine dar nu conteaza daca esti si baiat(eu sunt baiat).

Dupa cum bine stiti, uleiul de ricin este folosit pentru stimularea cresteri parului.

El se aplica seara pe par(la radacina) masandu-l 5-10 minute apoi clatindul cu putin sampon si apa din abundenta

Intrebarea mea pentru cine cunoaste este: Cum aplic samponul dupa ce ma masez? Dau direct peste uleiul de ricin cu sampon?, sau ma clatesc cu apa apoi dau cu sampon si din nou cu apa sau cum fac?

Astept raspuns pentru cine stie. Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Intr-adevar uleiul de ricin stimuleaza cresterea firului de par, se aplica seara la baza radacii si se acopera capul cu un prosop si lasat pana dimineata pentru un rezultat cat mai bun, abia atunci te poti spala pe cap, astfel parul va creste mult mai sanatos si va fi mai rezistent.
Daca nu ai rabdare atat poti lasa sa actioneze intre 20-30 de minute, pe urma poti aplica samponul in mod normal pana elimini complet uleiul de ricin.
Pentru ca rezultatele sa fie vizibile se repeta procedura o data pe saptamana timp de 6-8 saptamani.
Fii atent la miros, pentru ca are unul foarte neplacut.
Sper ca ti-am putut fi de folos, multa sanatate iti doresc.

5 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Probabil ca samponul se apilca direct peste uleiul de ricin, dar mi se pare ciudata faza cu 5-10 minute. Uleiul de ricin se tine pe par cel putin doua ore si se aplica de maxim 3 ori pe sapatama...
Gandeste-te si tu, ce tratament si-ar face efectul in 5 minute?

| Dana211 a răspuns:

Pentru ca samponul sa poata face spuma e bine inainte sa te clatesti cu apa

| RazerAbyssus a răspuns:

Nu conteaza, oricum e bine ca si eu folosesc.

| FryBoy a răspuns:

Daca vrei sa nu iti ma cada parul foloseste minoxidil ( alopexy (mai ieftin 50ron p luna) si hair grow un pic mai scump 50 pana la 70 ron p luna) se gasesc la orice farmacie.

Răspuns utilizator avertizat