| lora3u a întrebat:

Am o mare dilema. Mi-am cumparat ieri o pereche de pantofi ( dar cu toc mic, josi, pentru ca eu nu pot sa port tocuri mai inalte...ma duc in cap! ). Faza e ca pantofii astia nu merg deloc la rochia pe care o am, si nu mi-am dat seama pe moment atunci cand i-am cumparat. Tinuta e pentru o nunta ( pe 21 aug ). Ce ma fac? crying(

9 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Te duci la magazin si rogi vanzatoarea sa te lase sa ti-i schimbi, sa iti iei altii. sau schimbi tinuta

| M.madallina a răspuns:

Asta da coincidenta...si eu ma duc la o nunta pe 21 august.in primul rand spunhe-mi ce culoare sunt pantofii si rochia. oricum nu-ti face griji pentru ca acum sunt la moda combinatiile foarte colorate

| lora3u explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri. Am rezolvat problema :X. Am fost la magazin si am schimbat pantofii cu niste santalutze joase, elegante:X. Rochitza e roz sidefat, iar pantofii erau negri ( lac ), iar santalele pe care mi le-am cumparat is negre si au pietricele si o fundita. Se potriveste si cu colierul, cerceii si bratara ( is cu pietricele albe ). Si la rochita am o chestie ( cu mai multe flori legate intrele cu pietricele albe si negre. :d

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru lora3u):

Sandalele, nu santalele,

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru lora3u):

Sărut mîna dar funda nu o dai?

| BRG a răspuns:

Sărut mîna Lora dacă m-ai ai bonul de casă de unde ai cumpărat pantofii, roagă acea vînzătoare să ţi schimbe, spui că nu ai ştiut că nu merg cu ţinuta pe care o să o porţi la acel eveniment, şi că o rogi din tot sufletul să te ajute să-ţi schimbe pantofii, dar ca să faci acest lucru trebuie să ai bonul fiscal şi să te duci cît m-ai repede de unde i-ai achiziţionat ca să ţi schimbe, eşti din Bucureşti? Mult succes. Cristi.

| kiddutssa a răspuns:

Pai. ori incerci sa schimb rochia ori pantofii. Depinde acum in ce sens nu se portivesc unii cu altii. Poti adauga pe pantofi o floare roz sau ceva daca rochia e in ton sau in functie de culoarea pantofilor o esarfa ceva de matase in aceiasi culoare pentru rochie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi`mi culoarea rochiei si a pantofilor si te pot ajutawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru @Cristidinbucuresti,tu dai raspunsuri sa ajuti aici,nu sa astepti ceva in schimb, adica amarata de fundita, ca doar nu raspunzi pentru funda, nu?!
Ti-i poti schimba, aia poti face.
Te pup!