| ApaMineralaPlata a întrebat:

Am o placa bellissima nu-mi intind parul foarte des, dar de ceva timp am observat ca dupa ce-mi intind parul 1 ora si deja mi se onduleaza parul. oare din ce cauza? straight face

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poate placa nu e buna si nu ajunge la temperatura potrivita sau se onduleaza pentru ca transpiri sau e umezeala(asa pateam si eu), sau poate nu faci cum trebuie...
http://www.youtube.com/watch?v=na84c9kT45w

3 răspunsuri:
| NbhdDaughter a răspuns:

Inainte sa iti intinzi parul foloseste o lotiune. orice lotiune de par e buna.Nu conteaza, dar sa fie putin umed inainte.Si mare atentie: nu cu apa.Pentru ca daca il uzi cu apa tot nu faci mare lucru si din nou de onduleaza, pe cand daca il dai cu o lotiune sau cu un ulei de par, el este obligat sa stea.Si degeaba te faci la 200 de grade.Nu are importanta...aia il intinde mai mult, dar nu il face sa reziste asa mai mult timp.Deci sper ca te-am ajutat :*.

| Furny a răspuns:

Pai ai parul creț

| ApaMineralaPlata explică (pentru Furny):

Am parul ondulat happy