| Matrix123 a întrebat:

Am o problema, anume indiferent cat de mult m-as spala pe dinti, tot raman putin galben (nu exagerat de mult, dar tot raman) si se vede destul de urat. Cum as mai putea scapa de mirosul gurii? Am cumparat o pasta de dinti special pentru a elimina bacteriile din gura care duc la mirosul gurii. Dar sa zicem ca respiratia nu e o problema asa mare, pot scapa de ea, dar cu albirea dintilor?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Primul pas: stomatologie. Sigur acolo îți poate albi dinții.
Cu mirosul gurii -daca nu se rezolvă la stomatologie- trebuie să mergi la medicul de familie ca să îți dea trimitere la un specialist, deoarece problema poate fi din stomac, intestine.

| lolita24 a răspuns:

Salut!
Ai incercat sa iti speli literalmente si limba cu periuta de dinti? Exista sanse sa-ti rezolve problema!
Mirosul neplacut vine de obicei, insa, (pe langa simpla depunere a bacteriilor in cavitatea bucala)fie din cauza unor probleme dentare, fie chiar din cauza unor probleme gastrice.
Daca iti permiti, totusi, sfatul meu este sa vizitezi un medic stomatolog, este mai avizat decat oricare dintre noi! happy

| Adina23442 a răspuns:

Cauta pe net era ceva cu sare de lămâie știu ca acum ceva timp a încercat și o prietena de a mea și a reușit

| Matrix123 explică (pentru Adina23442):

Mai exact? Am cautat dar imi foarte multe. Gen sa dea cu zeama de lamaie pe periuta de dinti sau cum este?