| DenisaSim a întrebat:

Am o problema cu cosurile negre pe nas si pe pometi si mai apar si pe barbie si mai jos de obraji(nu asa evidente). Imi puteti recomanda o masca de facut acasa sau cum pot scapa de ele fara sa le storc?

2 răspunsuri:
| jasmin1rose a răspuns:

Punctele negre de pe nas sunt o problema pe care trebuie sa o tinem mereu sub control.
Curatarea cu o solutie astringenta dimineata si seara este obligatorie.
Am folosit o perioada Elmiplant Skin Control cu ulei de arbore de ceai si Lemongrass. Este foarte bun. Costa in jur de 13lei.

Acasa iti poti face masti din bicarbonat de sodiu si suc de lamaie. 1 lingurita bicarbonat+1lingurita suc de lamaie.
Sau albus de ou batut. Il aplici pe fata, apoi dupa 15 min dai jos masca cu apa calduta.

| Oana0306 a răspuns:

Buna,eu m-am dat cu o solutie numita Zineryt. O gasesti la orice farmacie, este ieftina iar cosurile trec imediat.