| Blackcat696210 a întrebat:

am o problema cu parul, eu incerc de cred ca un an sa imi vopsesc parul o nuanta de alb icy blonde, am parul natural aproape negru, am reusit sa il deschid si lungimea parului iese alba daca aplic un sampon nuantalor(mov sau albastru) problema este ca atunci cand imi decolorez radincile ele raman un galben mai deschis si nu prinde samponul, am fost la un salon profesional si mi-a pus o vopsea neutralizatoare in par si iesise frumos, radacina era uniforma avea o nuanta de mov dar era frumos, dupa prima splare s-a luat tenta da mov(dar stiam ca o sa se duca pentru ca era doar pentru neutralizare) si dupa inca cateva spalari iar se vede radacina mai galbenă si samponul nu prinde pe radacina, o decolorez cand e foarte puțin crescuta si am aceeasi problema, nu stiu ce sa fac sau ce vopsea sa folosesc(nu folosesc vopsele la cutie din comert pentru ca mi-au stricat parul)

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

De la negru la alb... doar natural, cu varsta. Altfel, asa vei pati mereu, acel galben-portocaliu urat.

| Blackcat696210 explică (pentru Yuoia):

Da am restul parului alb, doar o parte din radacina nu pride si problema este probabil la parul meu stiu persoane in viata reala nu de pe net, care au avut parul negru si l au facut alb si nu au problema cu radacina cum am eu

| Yuoia a răspuns (pentru Blackcat696210):

Crezi tu!
Ele merg la salon in mod constant, iar acolo stiu cum sa lucreze.

| Blackcat696210 explică (pentru Yuoia):

Si eu merg la salon la luna si tot dupa 2 saptamani mi se ia culoarea de la radacina si se face galbena