| Mikysor17 a întrebat:

Buna TPU am parul foarte ars probabil unde il vopsesc mereu blond. e foarte degradat folosesc masca de la kallos (placenta) Si ma dau o data pe saptamana cu ulei de ricin. spuneti-mi si mie o masca sau un tratament de par pentru parul ars buna sa dea rezultate

Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Chiar daca nu suna prea bine, pentru noi fetele care tanjim dupa raul lung, trebuie sa mergi sa iti tunzi partea arsa, oricat ai folosi uleiuri si tratamente ele nu au efect deoarece parul este deteriorat si odata ce e deteriorat nu il mai poti refacem numai daca il tunzi.
Ca sa il ajunti este singura solutie, iar apoi poti folosi tratamentele in continuare.
Numai bine!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu de foarfecă ai auzit?
Trebuie să tai toată partea arsă, măștile nu ajută la refacere, ci doar la o hidratare.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns:

Salut! Pentru a ti se regenera parul, poti sa te dai cu ulei de masline.E bun si pentru crestere, cat si pentru regenerare.Si eu am avut aceeasi problema, si dupa ce mi-am dat cu ulei de masline pe par, nu am mai avut treaba. Uite cum procedezi:Aplici uleiul cu jumate de ora inainte sa faci dus, iti infasori parul intr-un prosop, iar apoi il speli bine.Repeti asta o data pe saptamana.