| Adelaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU am parul prea cret... si ma deranjeaza, se descurca greu. ba mi se umfla daca il port liber si eu il vreau drept. am vazut intr-un catalog de la AVONE un spray anti-electrizarea parului si unul care ajuta la indreptarea acestuia, credeti ca vor fi folositoare? L-am mai indreptat si cu placa, sta putin drept dar tot se umfla daca il port liber. Am incercat cu balsam ca am auzit ca il mai indreapta si nu se umfla asa tare de unde atata ca la fel statea si nu stiu ce sa ii mai fac. Daca ati mai incercat voi vreo solutie as fi bucuroasa sa o aud, poate fetele care au parul ca mine si si-l doresc mai drept poate stiu vreo solutie. happy

7 răspunsuri:
| Ella27 a răspuns:

Am folosit solutia aia de la Avone si hmm nu stiu, e cam naspa laughing Poti sa te duci la coafor sa ti-l fileze

| Aritzu2000 a răspuns:

Te inteleg! si eu am aceeasi problema ca si tine in privinta parului care nu sta deloc. Il indrept dar dupa se increteste la loc. m-am tuns in scari, si parul arata binisor. Si produsele de styling de la avon nu sunt bune! Le am pe amandoua si m-au dezamagit complet. Am cumparat o ceara pentru par de la Kaufland de la LONCOLOR si este geniala. O aplic pe varfuri iar aceasta ajuta parul sa nu mai aibe o textura dezordonata. Incerc pe timpul verii sa nu imi mai indrept parul deoarece este foarte ars. Te sfatuiesc sa iti acepti parul asa cumeste si sa cumperi o ceara de par pe care o aplici la varfuri. De preferat sa incerci un sampon pentru indreptare sau balsam mai de calitate. Cel care il aplici fara clatire. Eu il am de la Schwarzkopf si este acela total repair putin mai rozaliu. Isi face treaba foarte bine. Si te sfatuiesc sa iti filezi parul la coaforul unde mergi de obicei.

| Gabiy2k a răspuns:

Daca nu iti place chiar deloc parul cret iti poti face un tratament cu keratina si dureaza cateva luni, iar parul sta perfect drept

| ellybai a răspuns:

Heeii! Eu am parul putin cret, folosesc placa si merge, dar in cazul tau, am inteles ca nu merge, asa ca eu zic sa folosesti acel spray de la Avon deoarece o prietena la folosit si are numai rezultate bune.Deci..mai pe scurt recomand acel spray, iar pentru descurcarea parului in catalogul Avon campania 12/2015 exista un spray specialpentur descurcarea parului foarte bun, l-am incercat si-l recomand. Sper ca te-am ajutat.

| Avalyn a răspuns:

Heei?! Si eu am aceeasi problema cu parul cret, dar de obicei folosesc placa... nu stiu cum functioneaza spray-urile pentru ca nu prea am incredere in ele, deoarece contin substante toxice! Eu iti propun sa folosesti o placa de par, iar daca nu ai asa ceva, te pot ajuta cu un site de unde poti cumpara una. Sper ca te-am ajutat!

| Adelaaaaaaaa explică (pentru Avalyn):

In caz ca nu ai fost atenta. am spus ca am folosit placa dar nu imi este de folos.

| Grande a răspuns:

Buna sunt baiat si am incercat si eu spray-ul de la AVON si e chiar bun adica la mine a mers si am parul ondulat nu chiar cred. M-am dat cu el si dupa m-am indreptat fie cu feonul sau cu placa(nu prea folosesc placa de fel) iar alte optiuni ar fi sa cumperi o chestie de praf de la farmacie nu mai stiu sigur cum se numeste care arde radacina si iti face blana de drept parul cu riscul de a-ti cadea parul deci as zice sa nu prea incerci. Sper ca am fost de ajutor happy