| scumpiiik a întrebat:

Am parul saten deschis(natural) si as vrea sa il deschid cu cateva nuante, sa ajunga aproape blond(inchis) dar in mod natural, fara nimic chimic... Ce retete as putea sa folosesc?

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Reţete? O să primeşti enşpe mii de răspunsuri cu ceai de muşeţel/miere/lămâie. Dar nu au efect. Doar o să-ţi dea câteva reflexe blonde, în niciun caz nu-l deschid la culoare.
Poţi încerca cu apă oxigenată, dar durează mult şi arde părul. O altă opţiune e decolorantul.

| Tymycy a răspuns:

Incearca ceai de musetele, dar crede-ma nu va face minuni, am incercat happy Faci o infuzie de ceai de musetel cu 4 plicuri, lasi sa se raceasca, o pui pe par si o lasi 30-60 de minute, dupa aceea clatesti si eventual daca doresti iti mai poti spala parul inca odata.

| Peachy a răspuns:

Neah, mai era o fata care vroia sa se vopseasca blond fara vopsea vise si iluzii, incearca un nuantator e mult mai ok si dupa poti folosi un sampon pentru reflexii ( tot un fel de nuantator) Cu ceaiuri si mai stiu eu ce alte minuni nu vei fi niciodata blonda, eventual iti mai poti lua o vopsea fara amoniac( nu afecteaza atat de mult parul) si intretine-l cu masti, balsamuri, tratamente, vitamine si nu vei avea probleme cu el!

| Apache2605 a răspuns:

Foloseste ceai de musetel parca la clatirea parului. Din ce stiu eu parul se va deschide in timp la culoare.