| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

Am sa va dau o lista cu cateva firme renumite de imbracaminte:

C&A
Zara
Bershka
Stradivarius
Pull&Bear
H&M
Kenvelo
New Yorker
New Look
House of Art
Nissa
Steilmann
Lc Waikiki.

Vreau sa stiu ce preferati voi, care firma se ridica asteptarilor voastre,din punct de vedere calitativ.(material, cusaturi etc.)

Fundita celui mai detaliat raspuns!

12 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Mie imi plac foarte mult Pull&Bear, Berska si H&M, hainele de la Zara mi se par un pic cam scumpe.
Succes!

| ÁnΌMŀŠ explică:

Am inteles.Preferatele mele au fost, sunt, si vor ramane cele de la C&A.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Având vedere oraşul în care locuiesc, cel mai des cumpăr diin NewYork-er şi H&M, pentru că au haine care mie personal îmi plac ( mai vintage sau retro ).

Însă am şi haine din Zara, Bershka, New Look şi Pull&Bear, pentru că la fel, sunt haine care mie îmi plac. În C&A nu prea am găsit haine care să-mi placă, însă au accesorii foarte drăguţe. laughing. Nu neapărat natura materialului sau cusătura.

Arată bine şi sunt genul de haine care pe mine mă atrag, deşi în unele din magazinele respective, preţurile sunt cam ridicate.

O seară bunăă!

| ÁnΌMŀŠ explică (pentru Emmeii):

Depinde si de gusturile fiecarei persoane pana la urma..Cum ai zis tu. nu prea iti plac hainele din C&A, insa eu le ador si mereu imi cumpar cate ceva.
In celelalte magazine mi se par hainele cam ciudate.laughing)
Caut ceva mai normal!big grin

| Emmeii a răspuns (pentru ÁnΌMŀŠ):

Da, întradevăr, fiecare cu gusturile şi stilul lui! ^^

| greyhound a răspuns:

C&A are articole de calitate. N-am cumparat de la ei decat o camasa si un hanorac dar le mai am si acum.
Inditex si H&M sunt de rahat, in special cele din Romania. Cele din afara sunt vizibil mai bine facute si durabile.
New Yorker, cu o clasa peste zara si alte rebuturi de gen dar totusi nu extraordinar de grozav.

| ÁnΌMŀŠ explică (pentru greyhound):

De acord cu tine, si eu sunt adepta produselor de calitate, gen C&A!happy

| Axys a răspuns:

Pai eu nu prea imi cumpar haine din tara.Si daca da, imi iau de la Zara, Pimkie, Mango si Bershka.dar am foarte multe haine de la firme renumite gen U.S. Polo; Ck; Miss Sixty si Marc'Opolo.Si firma adidas e una destul de buna.happysper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma sincer ..habar nu am laughing!
Magazinele respective scot produse si din bumbac si din vascoza.
De la C&a mi-am luat vreo 3 bluze toate foarte calitative si croiala, modelul il ador.

Zara au materiale bune dar nu imi plac modelele.

Berska, e unu din magazinul meu preferat. Nu mi se pare ca au cele mai geniale materiale dar au niste imprimeuri si modele asa cute incat nu le pot rezista.

Stradivarius, mi-am luat doar blugi si un tricou care e 50% vascoza, foarte subtire si te incingi in el ca dracu. In ultimul timp am vazut doar materiale din astea naspa la ei dar modelele sunt adorabile, pacat.

Pull and bear, mi-am luat doar un tricou de la ei si e 100% bumbac, am mai probat la ei dar nu mi-au placut culorile. Nu stiu cat de calitativa e firma dar prima experienta mi-a placut laughing.

New Yorker, mi-am luat o geaca de iarna pe care o divinizez dar nu prea tine de cald laughing. Am vazut ca au modele faine si materialele variaza iar preturile sunt mititele.

Cu celelalte nu am avut experienta, nu mi-a placut nimic.

Cele mai calitative mi se par cele de la Nike, material genial day dreaming.

| DabiJaWL a răspuns:

Bershka si H&M! Desi am si haine de la Pull&Bear, dar am un tricou de la Pull&Bear care are o mica gaura in spate

| VittorioV a răspuns:

Zara, cea mai buna firma de la care imi cumpar mai mereu haine. Cam 70 % din garderoba mea e din Zara, in rest mai sunt si de la Pull&bear si H&M, mai sunt si cateva de la Nike, Adidas si altele de la una dintre firmele mele preferate, Calvin Klein.

| lavandalia a răspuns:

H&M

Kenvelo

New Yorker-