| Ankutzykaaa a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi... Am 1, 70 si 68 de kg si 21 de ani si as vrea sa mai slabesc cam 10 kg. Dar nu in timp scurt. Voi ce diete ati tinut si au functionat sau ce-mi recomandati? Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| Larysukku a răspuns:

Ok,MULT SPORTbig grin asa am slabit si eu!big grinpoti sari coarda! Funda?

8 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Esti foarte bine, daca vrei sa mai slabesti putin, niste jogging te-ar ajuta,

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Ai un Indice de masa corporala de 23.5 (de aici: http://www.anorexie-bulimie.ro/imc.html) foarte bun si sanatos, chiar pe medie. In principiu nu ai nevoie sa slabesti, si in nici un caz atat de mult. De ce vrei sa o faci? Uita-te si aici inainte de a face orice, e foarte important: http://www.anorexie-bulimie.ro/dieta-sanatoasa-dieta-nesanatoasa.html

| Larysukku a răspuns:

De ce vrei sa slabesti? Esti perfecta!

| Ankutzykaaa explică (pentru Larysukku):

Nu sunt perfecta... am burtika si nu ma simt eu bine in pielea mea. macar 5 kg daca as slabi cred ca m-as simti mai bine

| Larysukku a răspuns (pentru Ankutzykaaa):

Ok,MULT SPORTbig grin asa am slabit si eu!big grinpoti sari coarda! Funda?

| nutritie a răspuns:

Buna Anca. Pacientele mele au slabit cu diete personlizate fara a dezvolta probleme de sanatate. Daca te pot ajuta contacteaza—ma pe privat

| DreamerChild a răspuns:

Pai dukan. http://dietadukan.ro/ este foarte buna..eu am slabit 20 kg cu ea.

| Ankutzykaaa explică (pentru DreamerChild):

20 de kg in cat timp? ai tinut regimu strict? mie imi e putin cam greu sa renunt la dulciuri big grin...

| DreamerChild a răspuns:

Pai cam in un an...da' nu l-am tinut strict. asa daca il tii strict le dai cam intr-o luna - o luna jumate.(10 kg)