| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Cum pot fi mai putin plictisiroare! Adica nu as crede eu asta despre mine, dar asa mi-a spus unul dintre cei mai buni prieteni.Doresc seriozitate! Dau fundita!(12 ani)

5 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Ca sa nu mai pari plictisitoare, incearca sa fii putin mai informata. Adica, spune-le prietenilor tai informatii noi (stiri, vesti noi etc), glume, bancuri etc. Cauta pe net replici amuzante, statusuri, massuri etc. Discuta mai mult cu prietenii tai despre orice subiect iti vine in minte. Fii deschisa cu ceilalti. Cunoaste persoane noi. Sper ca te-am ajutat!

| andree1705 a răspuns:

Daca, unul dintre prietenii tai ti-a zis asta.nu il prea poti numi prieten. Acum, adevarul este ca.se mai intampla ca unii oameni. ori sa vorbeasca prea mult, ori sa taca chitic. Daca vorbesti prea mult, incearca sa nu mai spui tot ce-ti vine in minte cand esti de fata cu ei. Spune chestii care intr-adevar ti se par interesante, destepte, istete. Daca vorbesti prea putin, din nou nu este prea bine. Si aici, ar trebui sa incerci sa spui aceleasi lucruri interesante, care sa te arate intr-o lumina mai matura decat de obicei. Incearca sa nu te legi de orice detalui nesemnitifativ (Asa cum faceam in copilarie). Sper sa fie de folos

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Pai incearca sa glumesti cu toata lumea, dar nu sa-i jignesti. apoi adu idei kool...km atat imi vine in minte papa O.O

| Georgiana_9807 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri!happy

| Ema96 a răspuns:

In primul rand daca te simti bine in pielea ta nu vad de ce ar trebui sa iti asculti acel prieten.Fi tu insati! Cei care iti sunt preieteni o sa iti fie mereu alaturi asa cum esti tu plictisitoare sau nu! happy