| Parauan_Andreea_1990 a întrebat:

As avea o intrebare:Cum pot sa obtin gard viu in gradina mea!? Rog seriozitate!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumperi butasi sau cum le-o spune de la Bricostore.

| relian a răspuns (pentru darrio2007):

Cumperi arbusti sau daca poti ii obtii tu dar dureaza si apoi ii plantezi la anumite distante si cam asta e tot.Lasi sa creasca stiu si eu citi cm dupa care ii tunzi an de an ii tii cit mai jos posibil.Plantarea se face cit mai aproape astfel ca ei se ajung unul cu altu si formeaza un fel de gard viu, de aici si numele. Aproape din orice arbust se poate obtine un gard.Se pot folosi si arbori dar asta in parcuri mari nu in gospodarii.Cel mai indicat pentru tine ar fi buxus aia cresc usor, se prind repede, suporta f bine tunderea.Bafta oricum

| darrio2007 a răspuns (pentru relian):

Cred ca acest raspuns era pentru Parauan_Andreea_1990.Eu nu am nevoie de gard viu.

| relian a răspuns (pentru relian):

Asa este scuze, cred ca nu ma uitai bine sau nu stiu ce s-a intamplat.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exista butasi pe care sa-i plantezi la distanta recomandata-in functie de soiul lor-.

| Frk_Nephele_1992 a răspuns:

PLanteaza un copac