| dfwq23 a întrebat:

Am si eu o problema. Imi sta ridicat parul din parti si din varful capului. Cum as putea sa-l aranjez normal fara ca sa stea ridicat ca la un arici?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cu apă este cel mai bine. In cazuri mai deosebite poți să folosești fixativ pentru par care il găsești în majoritatea magazinelor. Dar să iei unul de marcă cunoscută.
Important este ca să-ți educi și poziția somnului. Înainte mă trezeam și eu cu părul ciufulit. Dar m-am silit ca să îmi așez mai frumos capul pe pernă ca să nu îmi mai stric părul (mai ales că nu îmi place să îl port prea scurt). Acum nu se mai șifonează.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti lasi parul mai lung (minim 4-5cm), iar dupa fiecare spalare iti pieptenezi CULCAT parul, in care directie doresti. Dupa uscare (naturala, NU cu foen-ul! ) poti ajuta prin suflarea cu putin lac fixativ,

| Violleta2022 a răspuns:

Parul iti sta ridicat in sus, probabil din cauza ca-i tuns mult prea scurt.
Din pacate, in situatia asta, nu poti sa faci nimic, trebuind sa astepti sa mai creasca, ca sa-l poti "culca" pe o parte.