| sweetykiss a întrebat:

Am vazut multe fete cu o frizura super dar nu stiu cum se numeste! Adica aveau o banderola subtire pusa ca o cordelulta iar parul era rotit dupa bentita! Intrebarea mea este: cum se numeste aceasta frizura si cum se realizeaza?

1 răspuns:
| selenuska a răspuns:

Buna! nu stiu cum se numeste, dar stiu cum se realizeaza:pui bentita in jurul capului apoi iei cate o suvita si o rotesti dupa bentita dar nu o dai toata, cu bucata care ramane in mai adaugi alta suvita adica le unesti si o dai iarasi...si tot asa pana ce termini cu tot parul. Daca nu ai inteles cauta pe youtube:flory mihalache-easy up do for medium long-coafura par mediu si lung.succes(funda)