| FunnyLoOVe a întrebat:

As dori sa imi creasca parul mai repede si stiu ca exista unele uleiuri sau ceva de genu, cu ce as putea sa imi dau pe par sa imi creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Buna bib!

Eu am cumparat ulei de ricin. Uite:

Uleiul de ricin este in special cunoscut pentru proprietatile sale interne de purgativ si laxativ. De fapt, acestea sunt si intrebuintarile sale scrise pe eticheta.

Alte proprietati ale uleiului de ricin tine de intrebuintarile sale externe. Una dintre ele este aceea de hranire si hidratare a tegumentelor. O alta ar fi aceea de stimulare a cresterii parului. Hai sa vedem cateva intrebuintari ale uleiului de ricin deosebit de importante pentru frumusete.

Poti sa-l folosesti

-pentru negi (dar u nu ai nevoie)

-Probleme de cadere a parului

Atat, pentru. altceva nu se foloseste.

Il poti cumpara de la farmacie, costa 4 lei.

pa bib!

3 răspunsuri:
| clody83 a răspuns:

Ai aici mai multe sfaturi: http://www.mujer.ro/coafura/1372-cum-sa-iti-creasca-parul-mai-repede.html

Acesta este unul dintre ele :)

Uleiuri esentiale: amesteca 5-7 picaturi de ulei de rozmarin cu samponul potrivit tipului tau de par pentru a stimula cresterea lui. Poti incerca si argan, ulei de cocos, migdale, seminte de struguri, masline, germeni de grau sau ulei de ricin.

| mnia a răspuns:

Folosetse ulei de ricin, la mine functioneaza! Il gasesti la farmacie.

| KriSt3n a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin. E f bun pentru par! cel putin la mine functioneaza! fundita?big grin