| Pupix2002 a întrebat:

Buna,TPU! As vrea si eu câteva tratamente pentru unghii ca să nu se mai exfolieze si sa crească mai repede! Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de cand ma stiu am avut problemele astea, pana la urma am rezolvat cu vitamine efervescente ( cresc unghiile foarte repede, tari si nu se mai exfoliaza ) si le-ma protejat cu oja farmec ultrarezistent nr 301. Nuanta aia este cea mai rezistenta incercata de mine, rezista 2 saptamani fara sa fac curatenie si o saptamana daca spal zilnic vasele etc. E faina si ca nu se ciobaeste la varfuri si se vede doar in partea de sus a unghiei ca ti-a crescut unghia atunci cand te dai si nu faci curat in perioada aia. Bat campii. rolling on the floor

Poti sa folosesti si ulei de masline/migdale sau ricin, ajuta mult. Eu am mai folosit si usturoi pisat, a avut efect. Se intarisera foarte rau unghiile. Arme albe erau. laughing

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, incearca uleiul de cocos, uleiul de ricin si uleiul de argan

| PeFuga a răspuns:

Tratamentul 8 in 1 de le Evelin. Am terminat deja 3 sticlute pana acum. E foarte bun. Intareste unghiile, previne exfolierea, ruperea, etc, le da un aspect frumos incat poate fi purtat ca atare, fara lac colorat deasupra, si nu costa mai mult de 15 lei. Daca nu se mai agata la varf si nu se mai rup, poti cu usurinta sa le lasi sa creasca lungi si frumoase.

| dragodana a răspuns (pentru PeFuga):

Salut! De acord cu tine.Si eu am vazut o imbunatatire evidenta dupa folosirea acestui tratament.Recomand cu caldura.

| Claudiu1905 a răspuns:

Pare sa fie lipsa de calciu, alimentatie monotona