| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
Astăzi am făcut un lucru pe care îl regret amarnic. Aveam părul şaten şi m-am vopsit brunet (a ieşit un negru închis rău de tot). Îmi stă oribil, fiindcă eu am tenul deschis la culoare. Îmi doresc nespus de mult să revin la culoarea mea naturală. Niciodată nu voi mai face prostia aceasta dacă totul se va termina cu bine. Am cumpărat nişte lămâi şi mi-am pus zeama pe păr, a ieşit din culoare puţin, dar tot este foarte negru. Îngrozitor!
1. Crema decolorantă m-ar putea ajuta? Mi-ar putea reda şatenul?
2. Ce alte metode eficiente cunoaşteti pentru decolorare?
PS - exclus decapajul.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deschide culoarea, nu obligatoriu la nuanța pe care o ai tu în mod natural.
Pa, pa.

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Si eu am facut prostia sa ma vopsesc, tot negru laughing, imi placea cum arata cand era ud, credeam ca vopsit o sa fie asa, dar nu, ma rog, l-am lasat o perioada si apoi l-am decolorat de 2 ori tongue, intr-un timp scurt, gen o sapt, nu recomand, apoi m-am vopsit blond mijlociu, care e apropiat de culoarea naturala, apoi doar l-am lasat sa creasca, nu se vedea diferenta, era vara, Soarele decolora parul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crema e cea mai sigură metodă. Îţi va ieşi din prima şi nu cred că e nevoie să mai încerci alte "trucuri".

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am înţeles bine un lucru. Crema decolorantă mă va ajuta să am părul şaten ca înainte sau îl va face să fie blond-alb? Ai idee?

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Părul se deschide în funcţie de concentraţia pe care o pui. Cu cât e mai mare concentraţia cu atât va ieşi o nuanţă mai deschisă.
Oricum părul îşi va recăpăta culoarea naturală în timp dar durează câţiva ani.

| Kreatoru a răspuns:

Incearca cu Crema decoloranta