| ÈριcĿ a întrebat:

Buna Tpu.Cam de o luna au inceput ca unghiile de la picioare sa mi se ingalbeneasca si sa mi se rupa foarte usor,trebuie sa precizez ca nu fumez, doar ca mai mereu le dadeam cu oja.Stiti cumva o solutie pentru aceasta problema? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le speli timp de o saptamana cu pasta de dinti si o sa se albeasca.
Ironic, pasta aia nenorocita albeste orice numai dinti nu.
Iar pentru exfoliere trebuie sa le tai mici si dupa sa incepi un tratament cu vitamina b5 de la farmec pentru exfoliere.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Consultă mai întâi un dermatolog, pentru că poate fi vorba și despre o ciupercă (deși puțin probabil).

Iar ca să nu ți se mai îngălbenească unghiile de la ojă, cumpără-ți un lac de protecție. Este transparent, revitalizant și se aplică înainte de stratul de ojă colorată.
În acest fel unghiile nu-și schimbă culoarea și se întăresc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ha, ha, ha. N-am stiut ca daca fumezi cu mana se ingalbenesc unghiile de la picioare! Eu am fumat 30 si ceva de ani si unghiile la picioare mi-au fost tot albe. Si fumam circa doua pachete si jumatate pe zi. Oauuuuuuuuuu! Asa ceva!?

| ÈριcĿ explică (pentru Salontanul):

Nu prea le am cu fumatul drr stiam ca ti se ingalbenesc unghiile.Si raspunsul tau e nefolositor..nu m-ai ajutat cu nimic, frate poti sa ti pentru tine, rasul asta prostesc..eu am cerut ajutor nu glume pe seama mea.

| Salontanul a răspuns (pentru ÈριcĿ):

E! E chestie de logica. Si ar fi de ras daca n-ar fi de plans! Cum sa se ingalbeneasca unghiile de la picioare?! :-o

| ÈριcĿ explică (pentru Salontanul):

Eu am pus o simpla intrebare si vad ca tu dezvolti subiectul straight face Daca erai asa destept precum presupui terminai, dar vad ca tot continui, eu ti-am explicat ca n-am stiut dar tu tot pe a ta o ti..ma rog, o zi buna.

| Salontanul a răspuns (pentru ÈριcĿ):

Inseamna ca nici tu nu esti asa desteapta ca n-ai terminat! "O ti" tot pe a ta. Roaga-te pentru o zi buna. laughing