| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai ingalbeneasca unghiile la picioare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa schimbi oja. oja de calitate nu le ingalbeneste.

7 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Aeriseste-le tot timpul, spala-te pe picioare o data pe zi, nu te da cu lac sau oja foarte des, trebuie sa ai o igiena buna si o pedichiura impecabila. Si eu am probleme cu unghiile de la picioare, dar din cauza transpiratiei, ceva genetictongue

cristian
| cristian a răspuns:

Spala-ti picioarele zilnic.

| bubu_7778 a răspuns:

Incearca sa le tii o perioada fara oja in cazl in care te dai des si foloseste zeama de lamaie. Tine picioarele intr-un castron ceva cu zeama de lamaie...Se albesc sigur si ti se si intaresc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Folosește o cremă pe bază de ulei de recin și măsline.
Ele ajută foarte mult la tonifiere și hrănește unghia.
Vara stai cu ele la soare, sunt benefice razele asupra lor (fără ojă).
Important: lasă unghia să respire cel puțin 2 zile pe săptămână, astfel previi îngălbenirea prematură.
Folosește dizolvant de unghi fără acetonă în componență, atacă straturile unghiei.
Consultă și un medic dermatolog pentru mai multe detalii și o medicație de o potrivă.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Daca ai obiceiul sa le dai cu lac de unghii, incearca mai intai sa lasi o perioada sa-si revina, fara sa le mai dai cu oja. Intre timp poti urma un tratament naturist. Ai putea sa consulti si un medic in cazul in care ai vreo afectiune. Multa sanatate! Te poti uita si pe site-ul www.sanatatesibunastare.ro si eventual imi poti scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar putea fi o afectiune hepatica, in cazul in care nu se decoloreaza incaltamintea sau sosetele datorita transpiratiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te caci pe ele si ti se fac maro