| Deea4Deeutza a întrebat:

Cu ce se asorteaza adidasii cu platforma? Care este denumirea lor?

2 răspunsuri:
| bluestrawberries a răspuns:

Poti sa porti jeans skinny si un tricou larg cu un mesaj ceva sau un imprimeu la moda. Daca porti jeans skinny evita tricourile sau maieurile mulate, le poti purta doar in cazul in care ai deasupra o jacheta mai larga sau o geaca.
Deasemenea poti sa iti iei boyfriend jeans (cei mai cei) si tot asa, ori un tricou mai larg, ori ceva mulat cu ojacheta sau geaca deasupra.
Poti sa ii porti si cu pantaloni scurti, un tricou alb si o camasa mai larguta.
Poti sa ii porti cu o rochie din aia sport, lunga pana jos, sau pana la jumatatea genunchiului. Deasupra poti sa iti iei o geaca de blugi sau poti sa o porti si fara.
Sa nu ii porti cu rochii elegante sau sa mergi cu ei la biserica (am vazut asa fete).

| stanel97 a răspuns:

Pentru a-ţi crea un look lejer, relaxat, dar în acelaşi timp foarte la modă, poartă un pantalon skinny, fie el jeans sau în mod ideal, o pereche de pantaloni de piele, la care să asorteazi nonşalant un tricou simplu şi larg din bumbac alb sau o cămaşă bărbătească.

O altă variantă este eternul jeans scurt, potrivit pentru vară, un maieu simplu şi o vestă largă şi colorată deasupra. (Textul este copiat de pe net dintr-un articol pentru a te scutii de citit compuneri, cat despre denumire, nu cred ca au o denumire specifica)