| anonim_4396 a întrebat:

kiss Cum as putea sa ma imbrac de ziua mea la scoala?big grin..si cum sa ma machiez si sa imi fac parul? Sunt bruneta, am parul mediu si ochii caprui si am inaltime 1, 75 big grin [Dau fundakiss:X]

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Buna! Pai pentru tine ziua ta e o zi speciala, pentru altii e o zi normala. Incearca sa te imbraci cat mai natural, sa te simti tu bine. Daca ti-ai cumparat ceva haine sau ai primit cadou, le poti asorta si imbraca, poate o rochita, de ce nu? In functie de cum te imbraci, machiaza-te, la moda sunt culorile aprinse de: rosu, mov, verde, albastru, roz, portocaliu, galben etc Daca ai o tinuta mai simpla, nu prea colorata, poti folosii machiajul pentru a iesii in evidenta, insa ai grija sa nu exagerezi. So, ori o tinuta mai "vie" si un machiaj mai simplu(gen: putin fard, creion, mascara, gloss) ori un machiaj "viu" si tinuta mai simpla. In ceea ce priveste parul, daca ai placa sau ondulator, poti folosii unul dintre ele, daca nu coditele, bentitele, agrafele mari sunt la moda.Trebuie doar sa fi inventiva. Nu uita sa fi naturala si sa te simti bine, chiar daca e ziua ta.

1 răspuns:
| adorciocolata a răspuns:

De ziua ta, imbraca-te cu ceva care iti place. De exemplu: niste jeansi colorati, un tricou, sandale sau adidasi. Nu trebuie sa iesi prea tare in evidenta, avand in vedere ca mergi la scoala. Machiajul nu trebuie sa fie strident. Da-te cu o crema coloranta, putin blush, gloss roz deschis sau piersica, putin rimel (iti recomand sa aplici doar un strat de rimel) si un creion de ochi (dar ai grija: conturul trebuie sa fie subtire). Mergi pe machiajul cat mai natural. Cat despre coafura, onduleaza-ti parul sau poarta o diadema. Daca parul tau este lipsit de volum, foloseste spuma de par imediat dupa ce te-ai spalat pe cap. Sper ca te-am ajutat!