| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Cum pot sa slabesc? As vrea o metoda pe care a incercat-o cineva si imi poate spune din propria experienta efectul.Nu mai suport sa aud de la unii ca sunt grasa..Va rog mult
Dau funda celui mai bun raspuns :**

Răspuns Câştigător
| HelenEvans a răspuns:

Eu am slăbit 12 kg foarte uşor. Fără sport. Am ţinut o dietă sănătoasă. Deci avem aşa:
Alimente permise:
• Carne slabă:
-pasăre fără pieliţă (pui, găină, curcan);
-vită;
-peşte slab (şalău, ştiucă, stavrid, cod, păstrăv, merluciu).
• Brânză de vaci (0, 1% grăsime)
• Iaurt slab dietetic (0, 1% grăsime)
• Ou fiert
• Pâine (graham, secară.) sau mămăliguţă pripită
• Legume cu 5% glucide: fasole verde, praz, gulie, varză, roşie, conopidă, dovlecel, spanac, castravete, salată verde, ardei, ridichii, vânătă, andivă, ciupercă, bamă, sparanghel, urzici, ştevie, lobodă, untişor, broccoli.
• Legume cu 10% glucide:ceapă, morcov, ţelină, sfeclă roşie, rădăcină de pătrunjel.
• Fructe cu 10% glucide: măr, pară, portocală, kiwi, gutuie, căpşună, vişină, cireaşă, coacăză, caisă, piersică, nectarine, mandarină, pepene roşu, fragi, afină, clementină, grepfrut.
• Condimente: pătrunjel, mărar, leuştean, tarhon, dafin, cimbru, scorţişoară, rozmarin.

! SUPA DE CARNE ESTE INTERZISĂ!
La salată se pune o lingură de ulei de măsline. La mâncarea gătită se pun 3 linguri de ulei de măsline.
Se poate consuma ciocolată neagră cu cât mai multă cacao de 2 ori pe săptămână (25 grame).
2 litri de apă pe zi.
! APA SE BEA CU O JUMĂTATE DE ORĂ ÎNAINTE SAU DUPĂ ORA DE MASĂ!

Mic dejun (între 06.00-09.00):
• Iaurt dietetic (0, 1% grăsime; 175-200g) şi o felie de pâine graham.
Sau
• Un ou fiert, o felie de pâine graham şi 250g legume (doar de 3 ori pe săptămână, iar legumele aprox. 5 linguri de salată).

Gustare la două ore după mic dejun: 250g fructe (nu se amestecă fructele).
Prânz (13.00-14.00):
• 150 g carne fiartă sau friptă, 250g salată de legume (5 linguri de salată) şi o felie de pâine.
Gustare (16.00-17.00): 250g fructe (nu se amestecă fructele).
Cina (16.00-17.00):
• 100g carne, 200-250g legume (poate fi şi salată) şi o felie de pâine –legumele pot fi înlocuite cu supă de legume.
Sau
• O jumătate de cutie de brânză dietetică de 200g (0, 1% grăsime) şi o legumă (250g).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dieta cu sucuri de fructe si legume cat de multe zile poti. e bine sa mergi la un doctor care sa te monitorizeze pe tot timpul dietei.