| DollyAndre a întrebat:

... Cum sa imi fac parul sa creasca mai repede?... Il am pana la umeri. Ma fac in fiecare zi cu placa dar imi tund varfurile destul de des. Si la placa nu pot renunta. Cum pot sa il fac sa creasca mai repede? Am incercat cu masca din ulei de ricin + ulei de masline + galbenus de ou dar nu functioneaza. Ce sa fac il vreau lung cat mai repede.

8 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Folosesti protectie termica inainte de al intinde?

| DollyAndre explică (pentru JustMusic):

Da folosesc

| DollyAndre explică (pentru JustMusic):

Da

| JustMusic a răspuns (pentru DollyAndre):

Daca nu poti renunta la placa, nu prea o asa ajute nimic, candva am folosit tinctura de ardei iute, o gasesti la farmaciile naturiste, m-a ajutat destul de mult dar am renuntat fiindaca ma apucau stranuturile de la miros, ai putea sa o incerci si tu, sau intreaba o coafeza despre un tratament.

| MrAnderson a răspuns:

Nu are cum sa creasca mai repede, daca tu il deshidratezi cu placa in fiecare zi.

Pentru ca asa in loc ca organismul sa-si dirijeze resursele spre cresterea firului, toata keratina, si uleiurile merg spre repararea firului deja existent, pe care tu il deteriorezi constant.

Asta din ce pot deduce.

| PupicAndreea a răspuns:

1.Mananca sanatos si ia vitamine bogate in antioxidanti.
2. Uleiul de ricin stimuleaza cresterea 3. Spala-te pe cap odata la 2 zile si maseaza-ti scalpul5-10 minute la baie si in fiecare dimineata si seara piaptana-l cu o perie care sa te maseze dar sa nu te raneasca, tot 5-10 minute. 4. Exista pastile la farmacie care stimuleaza cresterea parului, dar nu ti le recomand. 5. Extensii

| asuldinmaneca a răspuns:

..trebuie sa renunti la placahappy

| est a răspuns:

Mananca 3-4 nuci zilnic, pe mine ma ajutahappy