| inlines a întrebat:

daca ma îmbrac cu haine de firma gen Nike, Adidas, Zara etc., colegi o sa ma considere o fituoasa doar pt faptul ca ma îmbrac frumos?laughing sau pur si simplu o sa ma considere o fata cool?

Răspuns Câştigător
| Biencutza2001 a răspuns:

Daca tu iti permiti haine de la aceste firme mie nu mi se pare ca te vor crede o fitoasa atata timp cat ai o atitudine potrivita. Odata ce nu esti nesimtita,nu iei pe toti peste picior tot timpul, nu injuri de mama focului fara rost din motivul ca te intreaba doar''Ce mai faci?''cum fac unele de la mine din clasa si esti sociabila, draguta, amuzanta si pozitiva vei atrage numai zambete si admiratii de la cei din jur.
Nu uita ca trebuia sa fi si tu insati poate nu ai toate calitatile de mai sus, nu e vreo problema(nici eu nu le am). Odata ce ascunzi o masca poate ca cei din jurul tau te vor placea dar tu nu te vei simti in largul si e mai important ca tu sa te simti bine si apoi parerea celorlalti.FII NATURALA!

7 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Fițoasă *
Și trebuie să ști să asortezi hainele.Nu să arați ca un curcubeu.

| Etelca a răspuns:

Chiar crezi ca daca te imbraci din Zara esti mai frumoasa? Plus ca nu e cine stie ce firma, au haine din materiale foarte proaste si pret exagerat, era o bluza peste 1 milion si 100% poliester..conteaza cum combini hainele, te poti imbraca si de la SH daca ai gusturi bune si stii ce te avantajeaza.Nu trebuie sa spui mereu ca pantofii tai sunt de la nu stiu ce firma si ca au costat 10 milioane, asa doar te lauzi cu ceva ce nici macar nu e al tau, adica banii.Comporta-te frumos cu toata lumea si nu te considera o diva ca te imbraci din Zara sau ca ai haine mai scumpe ca alti copii.Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te imbraci de la nike, adidas, zara, mango nu inseamna ca te imbraci frumos, ci ca investesti bani in niste firme care in afara nu sunt mai nimic si la noi se ridica la rang inalt.

| Ruxandra15 a răspuns:

O sa creada ca esti fitoasa. Stai doamne cu haine normale, Si hainele de firma se rup ce crezi.

| Alina49335 a răspuns:

Hei..sunt fata si am 16 ani (ia in considerare chestiile astea cand citesti raspunsurile)

Te poti imbraca cu orice (haine de la orice firma) atat timp cat esti imbracata ok (ma refer fara decolteu cu sanii pe-afara si chestii de genul). Trebuie sa fii tu insuti,nu conteaza hainele. Daca o sa spui cu orice ocazie "Stii, bluza asta e din Zara.", da, o sa te considere o fitoasa, dar daca tu o sa fii ok si o sa te comporti normal, n-o sa zica nimeni nimic rau.happy

| inlines explică:

Deci da... am 13 ani si nu nu port decolteuri sau chesti de genul "pițipoanca" pur si simplu stiu bine sa le asortez si mna. Dar eu chiar nu sant o persoana fițoasa si niciodată nu m-am laudat cu chesti de valoare ...eu doar am întrebat cum ma văd ceilalți adică daca au impresi proaste la prima vedere ..atât