| ManGoLine a întrebat:

Dau FUNDA!
Sunt băiat, 15 ani, iar în toamna trecuta am trecut printr-o slăbire mai serioasa(28 de kg în 3 luni).
In perioada in care m-am îngrășat, m-am ales si cu niste vergeturi pe umeri.Credeam ca odata cu slabirea,se vor estompa si vergeturile, dar nu a fost asa.In prezent folosesc o crema de SUPLIFORM SI O crema antivergeturi de la TISS.Se observa ceva erezultate, dar amelirarea nu este inca suficineta(folosesc cremede le aproximativ 2-3 saptamani).
Problema este ca a venit vara,iar noi urmam sa mergel pe la mare,pe la strand.M-ar interesa o modalitate de la le acoperi pentru o ora sau doua, timp in care sunt la strand.Credeti ca machiajul m-ar putea ajuta? Stiti vreunul rezistent la apa? Sau ce altveca mi-ati putea recomanda.Sunt interesat de asemenea si de alte creme,pe care le-ati incercat si care au dat rezultate satisfacatore.Tin sa mentionez ca vergeturile sunt inca de culoare rosie.M-ar interesa in principal ceva care sa acopere vergeturile atata timp cat sunt la strand si sa folosesc cremele antivergeturi in continuare,in speranta ca voi avea vreun rezultat.
Daca aveti vreo sugestie, m-ar ajuta foarte mult.

Multumesc pentru atentia acordata!

Răspuns Câştigător
| alinaiuliana89 a răspuns:

Salut si prietenul meu s-a ingrasat brusc si acum are vergeturi, foloseste o crema de vergeturi si vad ca s-au mai dus tot rosii le are si el. Faza e ca de alea nu poti scapa de tot de ele decat prin sedinte cu laser, am fost cu prietenu meu la medic specialist si asa a zis, deci alea costa cam 100 de euro sedinta si trebuie sa faci depinde 2-3 sedinte ca sa ai rezultate in proportie de vreo 80 la suta. Cat despre intrebarea ta de a ascunde vergeturile la strand, cred ca le poti ascunde cu un baton corector sau cu fond de ten dar nu lichid, tot baton sa fie, incearca acasa prima data ca sa nu te faci de ras, te dai pe piele si baga-te la dus si vezi daca se duce, daca nu singura solutie e sa nu te rusinezi ca ai vergeturi pentru ca, cam 99% din populatie au vergeturi, chiar si eu am, toata lumea o data in viata se ingrasa sau slabeste, si doar cei 1% sunt binecuvantati sa nu aibe toata viata. Eu zic sa te simti bine in pielea ta si sa te simti mandru ca ai slabit, mai incearca cu creme si sport... bafta

| ManGoLine explică (pentru alinaiuliana89):

Mulțumesc pentru ajutor și incurajari!

| alinaiuliana89 a răspuns (pentru ManGoLine):

Sa-ti fie de bine si nu uita esti fain!

4 răspunsuri:
| Iulia20Iulia a răspuns:

Nu stiu cat te ajuta un machiaj, fie el si rezistent la apa tot se observa la soare, iti spun din proprie experienta! Eu am slabit 18 kg si tot ce am reusit a fost sa transform vergeturile rosii in unele alb-crem cu o crema de la avon pentru celulita care avea un sistem de aplicare un fel de paleta pentru masaj.Incearca sa masezi zona dimineata si seara dupa ce faci dus cu cremele pe care deja le detii si in timp nu o sa mai fie asa sesizabile.Sunt chiar curioasa daca altcineva stie alta crema mai eficienta.O sa urmaresc in continuare raspunsurile happy

| ManGoLine explică (pentru Iulia20Iulia):

Deja folosesc aceste creme de 2 ori pe zi, dar m-ar intersa ceva care sa aiba efect pe moment, ceva care sa acopere vergeturile pentru o ora sau doua.