| anonim_4396 a întrebat:

De cand suntem in carantina, m-am cantarit si am observat ca sunt destul de grasuta...
Am 13 ani si 60 de kilograme, la o inaltime de 167. Mi se pare mult pentru varsta mea.
De vreo saptamana m-am apucat de sport(cel putin 40 minute pe zi).
1.Cam cate kilograme ar trebui sa slabesc?(as vrea cam 8, asta in 4 luni)
2.Care sunt cele mai eficiente diete?
3.Ce produse ar trebui sa scot din alimentatie?

Multumesc anticipat!
Ofer funda celui mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. La 13 ani si 167cm ar trebui sa ai maxim 57kg
2. La varsta ta nu se fac diete, mananci mai putin si faci sport
3. Alimentele care trebuies scoase sunt: paina, pizza, dulciurile, cerealele, sucurile.

PS pentru apierde 3-5 kg, nu ai nevoie de tutoriale, ci de putina disciplina si sport.

| Alverto a răspuns:

Există tutoriale pe YouTube

| Stropdeploaie a răspuns:

Dulciurile din comert!
Painea ...sucuri acidulate.
Foietaje... pizza...

| Anonima163333 a răspuns:

De vreo saptamana*scuzati-ma