| kLowNii a întrebat:

Deci, eu as vrea sa ma vopsesc ombre ( am parul saten inchis si as vrea ca de la jumatatea parului sa imi iasa un aramiu, aramiu dechis incat sa se vada destul de bine). Dar problema e ca as vrea sa fac asta singura acasa si nu stiu cum sa procedez deoarece am mai incercat odata si am aplicat normal vopseaua (aramiu destul de deschis) dar nu prea a iesit...se vede doar unpic iar eu vreau sa se vada mai tare. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa ma decolorez si apoi sa ma vopsesc? Spune-ti-mi orice despre faza cu vopsitul si daca puteti sa imi trimiteti niste video-uri si alte chestii ce ma pot ajuta. (mentionez ca am parul destul de lung, cam in dreptul sanilor si e tuns in scari) Va multumesc foarte mult! :*

2 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Eu m-am facut ombre cu L'Oreal Preference Wild Ombre.Sunt pentru 3 culori de par.Ti-l recomand pe cel pentru satene.Ca sa iasa foloseste peria din cutie si este foarte usor pentru ca dai de la nivelul maxilarului in jos.In cutie gasesti instructiuni si tot ce-ti trebuie.Iti recomad sa stai 25-30 minute, apoi uita-te in oglinda. Daca vrei sa fie mai blond mai stai, dar nu mai mult de 45 minute.
E vreo 30 lei in Auchan.Merita toti bani.

| Quiin a răspuns:

Prima data trebuie sa te decolorezi apoi sa te vopsesti.
https://www.youtube.com/watch?v=SBk2jwBitn8