| SummerDays a întrebat:

Deci vreau sa imi fac un blog despre fashion & beauty dar problema e ca nu stiu cu ce fel de postari sa incep. Daca m-ati putea ajuta cu niste idei... Dau funda bineinteles happy

Răspuns Câştigător
| deea19_2357 a răspuns:

Pai daca tot faci un blog despre fashion eu zic sa incepi cu inceputul. Poti vorbi despre designeri foarte in voga si de stilul pe care l-au abordat sau daca ne referim la beauty poti posta niste mici trucuri de frumusete.Am sa-ti dau cateva tipsuri; Pentru a-ti intari gingiile, maseaza-le, saptamanal, cu sare. Respiratia ta se va improspata si vei fi mai putin expusa riscului de a face paradontoza.asta daca vrei sa ai o dantura frumoasahappy.; Buzele "crapate" reprezinta o consecinta directa a deshidratarii. Asadar, rezista tentatiei de a-ti umezi buzele de fiecare data cand le simti uscate, pentru ca nu vei obtine decat o senzatie placuta, dar trecatoare, in timp ce deshidratarea se agraveaza. Foloseste cu regularitate un balsam de buze, si, saptamanal, aplica o masca nutritiva pe baza de miere.Acestea sunt doar niste exemple de tipsuri de pe blogul meu care as vrea sa ti le impartasesc pentru. ca stiu cum este la inceput de blog.iti vin asa de multe idei, iar apoi uiti sa le pui pe toate in aplicarehappy.Ti-am dat aceste tipsuri pentru ca ele chiar functioneaza, si eu le-am incercathappy. Sunt foarte multe lucruri despre care poti vorbi pe blog.Vestimentatie,makeup.Dar eu pe blogul meu am amintit un lucru esential pentru Beauty and Fashion.Ca sa fii fashion si frumoasa trebuie sa fii sanatoasa.De aceea trebuie sa gandim pozitiv, sa fim cat mai optimisti.Pentru animarea vizitatorilor de pe blogul tau poti povesti niste experiente funny din viata ta.Iti urez succes!happy

3 răspunsuri:
| AnnyKllau a răspuns:

Ce se poarta anul,asta, ce prefera designeri, ce au in comun, de ex. daca niste vedete au purtat aceleasi piese vestimentare afla ale cui designer sunt, poti face un sondaj cui ii sta mai bine, inspirate din ideiile altor blog-uri...happysper ca te-am ajutathappy

| wolfkidgirl a răspuns:

Eu propun sa incepi cu un fel de definitie a fashionului din ziua de azi, despre creatori de moda cunoscuti, despre modele, poate de unde a inceput totul cu moda si asa mai departe.bafta!(cand incepi posteaza blogul pentru ca abia astept sa il citesctongue)

| Anka21 a răspuns:

Eu una as incepe printr-o descriere a ceea ce vreau sa contina acel blog. De asemenea as aduga si cateva poze de la prezentari de moda sau poze cu diverse make-up-uri. Sper sa te ajute >big grin